Rezultate te kerkimit per termin: +Holands

Total: 17
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.478Z

Advocaat afr AZ Alkmaarit

Pas shkarkimit t Ronald Koemanit, klubi holandez AZ Alkmaar pritet t emroj Dick Advocaatin pr trajner t ri t ekipit kant ditur mediat belge, t dieln. Advocaat, ish selektor i Holands, aktualisht n drejtim t Belgjiks, mund t kombinoj detyrat. AZ e shkarkoi Koemanin pas startit t dobt t sezonit q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.373Z

Koeman shkarkohet nga AZ

Kampioni i Holands, AZ Alkmaar ka shkarkuar trajnerin Ronald Koeman, pas fillimit t dobt t sezonit. AZ ka vendosur t shkpus bashkpunimin me ish reprezentuesin holandez pas humbjes n shtpi 2-1 nga Vitesse Arnhem t premten. Rezultati e drgoi Alkmaarin n pozitn e gjasht t Eredivisie, ndrsa ekipi ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.483Z

Porto-Romano, nis projekti i BB-së për pastrimin e zonës

Banka Botërore, 228 milionë lekë për pastrimin e mbetjeve kimike Porto-Romano, e njohur si zon e ndotur nga mbetjet kimike, nuk do t jet m e till. Nj projekt i Banks Botrore do t bj t mundur pastrimin e ksaj zone, duke eleminuar nj her e mir rrezikun q shoqron banort e zons. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.352Z

Fjala e Britanis

Holanda dhe Britania e Madhe kan mbshtetur pavarsin e Kosovs dhe kan pohuar se ajo sht shpallur n harmoni me t drejtn ndrkombtare dhe t drejtn e Kosovs pr vetvendosje. Rumania, ndrkaq, ka pohuar se Rezoluta 1244 ka garantuar integritetin territorial t Serbis. Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis n Hag,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.250Z

Hyseni beson n paansin e GJNDs

Ministri i Punve t Jashtme, Skender Hyseni sht takuar sot n Hag, me ministrin e Punve t Jashtme t Mbretris s Holands, Maksim Ferhagen (Maxime Verhagen). Ministri Hyseni homologun e tij holandez me zhvillimet dhe progresin q Kosova ka arritur, vemas prej shpalljes s pavarsis e kndej. Kosova sht shte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.499Z

Pranga në Morin dy shtetasve të Kosovës

Kuks Dy shtetas kosovar t krkuar nga Interpoli bien n prangat e policis kufitare t Morinit. Burime zyrtare nga kjo pik kufitare bjn t ditur se mesditn e djeshme sht vn n pranga Ragip Rexhepi, 50 vje, i cili ishte shpallur n krkim ndrkombtar nga Interpoli i Holands. Shtetasi i Kosovs ka tentuar t ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.354Z

Mbështetja e OSBE-së, Topalli falënderon ambasadorin Bosch

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, vlerson mbshtetjen e OSBE-s pr vendin ton. Komente e saj u bn gjat nj takimi q zhvilloi me prfaqsuesin e Prezencs s OSBE-s n Shqipri, ambasadorin Robert Bosch, n prfundim t mandatit t tij n vendin ton. Topalli falnderoi ambasadorin Bosch ed

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama