Rezultate te kerkimit per termin: +Holandez

Meta: total 1000 / total_found 6335 / time 0.003 / keyword[0] holandez / docs[0] 6335 / hits[0] 8845 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Shqiptarët, ndër popujt që punojnë më shumë orë në vit në botë
  • 2017-06-14

Shqiptarët, ndër popujt që punojnë më shumë orë në vit në botë

Shqiptarët punojnë rreth 2230 orë në një vit, më shumë se të gjitha vendet e Bashkimit Europian dhe shumë më lartë se mesatarja e orëve të vendeve të OECD-së. Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik (OECD) ka publikuar statistikat e reja mbi Tregun e Punës në 12 qershor,

No Pic available
  • 2017-06-08

Rama ngre dolli për Bashën: Dhëndër Tepelene, por hollandez

Në një drekë pune me peshkatarët në Vlorë, kryeministri Rama ka ironizuar kryetarin e PD­-së, Lulzim Basha, duke ngritur një dolli është përqendruar te kryetari i PD-së duke thënë: Hajde ngrejmë një dolli tani, do pijmë për Bashën në Mallakastër. Dhëndër Tepelene e kemi, kur

No Pic available
  • 2017-06-04

Mallkimi i Juves, finalja e 7 e humbur nga 9 të luajtura

Juventus ishte sërish në një finale Championsi, por sërish dështoi. Një fatkeqësi që i ka fillesat nga viti i largët 1973, por që prej vitit 97 po kthehet në një makth për torinezët. Ajo e Kardifit ishte finalja e 9 në total për Juventusin në kompeticionin më të rëndësishëm p

No Pic available
  • 2017-05-30

Dora e djathtë e Milosheviçit sërish në Hagë për krime lufte

Ish-kreu i shërbimit të fshehtë serb, Jovica Stanishiç i njohur si I Akullti dhe zëvendësi i tij, Franko Simatoviç paraqiten sërish në Hagë për krime lufte Më 1 prill 1992 anëtarët e njësisë paramilitare, Garda Vullnetare Serbe, të njohur edhe si Tigrat, sulmuan qytetin boshnjak lin

Manchester United triumfon në finalen e Europa League
  • 2017-05-25

Manchester United triumfon në finalen e Europa League

Nuk ka surpriza, Manchester United fiton finalen e Europa League duke siguruar trofeun e parë europian të kësaj kategorie. Djajtë e Kuq thyen me lehtësi në ndeshjen e Stokholmit Ajaxin me rezultatin 2-0. Skuadra e Jose Mourinhos e interpretoi me mjeshtëri këtë 90 minutësh, duke nxjerrë n

No Pic available
  • 2017-05-25

United fiton Europa League, rikthehet në Champions

As talentet që hodhi në fushë Ajaksi nuk e ndalën dot vrullin e Manchester United në ndeshjen që shpëtoi sezonin aktual nga dështimi, pasi Djajtë e Kuq fituan 2-0 në finalen e Europa League. Sfida e zhvilluar në Friends Arena të Stokholmit në Suedi nisi me një minutë heshtje si shenj