Rezultate te kerkimit per termin: +Holder

Total: 404
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.092Z

Çështja Martin, Holder: Hetimi vazhdon

Prokurori i Përgjithshëm amerikan, Eric Holder, bëri thirrje për një diskutim të ri kombëtar rreth  çështjeve të ndërlikuara dhe plotë emocione  që rrethojnë vrasjen me armë zjarri të një adoleshenti zezak të paarmatosur vitin e kaluar. Holder foli  dy ditë pasi një juri në F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.108Z

SHBA, Erik Holder, prokuror i pergjithshem

Presidenti i zgjedhur i Shteteve te Bashkuara, Barak Obama do te caktoje Erik Holder ne postin e prokurorit te pergjithshem. Holder, 57 vjec, sipas mediave amerikane ka pranuar te marre persiper kete detyre. Ai do te jete i pari afro-amerikan qe do te marre kete detyre. Holder nder te tj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.362Z

Holder dhe Karzai diskutojnë për korrupcionin

Prokurori i përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara, Erik Holder, i lëvdoi sot përpjekjet e qeverisë së Afganistanit për të zbatuar sundimin e ligjit. Pas takimit me zyrtarët afganë në Kabul, Holder gjithashtu tërhoqi vërejtjen se “shumë punë mbetet për t’u bërë”, dhe insistoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.186Z

Holder dhe Karzai diskutojnë për korrupsionin

Prokurori i përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara, Erik Holder, ka lavdëruar sot përpjekjet e qeverisë së Afganistanit për të zbatuar sundimin e ligjit. Pas takimit me zyrtarët afganë në Kabul, Holder gjithashtu tërhoqi vërejtjen se "shumë punë mbetet për t'u bërë", dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.664Z

SHBA: Erik Holder konfirmohet si Prokuror i Përgjithshëm

Senati amerikan konfirmoi personin e emëruar nga Presidenti Barak Obama si Prokuror të Përgjithshëm.Zoti Eric Holder u konfirmua të hënën mbrëma me 75 vota pro dhe 21 kundër. Ai është afrikano-amerikani i parë që emërohet Prokuror i Përgjithshëm, zyrtari më i lartë për zbatimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.790Z

Eric Holder, sfida e parë e një kryeprokurori

Eric Holder i riu ka kohë që ndjen mbi supe peshën e historisë. I takon shumë rrallë që të ketë ndonjë ditë pushim, e gjatë kësaj kohe të lirë reflekton pa reshtur për pozicionin e tij të ri, atë të Prokurorit të Përgjithshëm të Shteteve të Bashkuara. Në fakt edhe ai përbë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.499Z

SHBA,Holder komenton për çështjen Snowden

Prokurori i Përgjithshëm i SHBA Eric Holder ka deklaruar se ai do të ishte i hapur për një marrëveshje me ish-kontraktorin amerikan të zbulimit, Edward Snowden, e cila t’i ofronte atij kushte lehtësuese në shkëmbim të pranimit të fajësisë. Ai i bëri komentet dje, gjatë një dis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama