Rezultate te kerkimit per termin: +Holland

Total: 789
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.064Z

Fransua Holland për vizitë në Afganistan

Fransua Holland / Foto arkiv Presidenti i ri francez, Fransua Holland, ka arritur sot në Kabul të Afganistan për në një vizitë që nuk ishte paparalajmëruar. Holland në këtë vizitë shoqërohet nga ministri i Mbrojtjes, Drian Jean-Yves Le, ministri i Jashtëm, Laurent Fabius, dhe shefi i u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.090Z

Efekti Holland

12-05-2012 / Nga Nikollas Bërns Nga Nikollas Bërns “Boston Globe”Fitorja dramatike e Fransua Hollandit në zgjedhjet presidenciale në Francë mund të bëhet njëra nga pikat më të rëndësishme të kthesës këtë vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.348Z

Holland betohet si president i Francës

Fransua Holland, presidenti i ri i Frances / Foto arkiv Fransua Holland pritet të betohet sot si president i Francës. Ceremonia e inaugurimit fillon në orën 10, sipas orës lokale, në pallatin Elize. Holland pritet pastaj të emërojë kryeministrin e ri dhe menjëherë pas kësaj do të udhët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.082Z

Francë, Holland ul moshën e pensionit

Fransua Holland / Foto arkiv Presidenti i ri i Francës, Fransua Holland ka bërë të ditur se do të ulet mosha e pensionit për disa kategori pune, duke e çuar kufirin në 60 vjeç. Kjo ishte një nga premtimet kyçe të fushatës ndërsa Nikola Sarkozi kishte e çuar këtë kufi në 62 vjeç. V

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.706Z

Holland: Siria të mos përdorë armatim kimik

Presidenti i Francës, Fransua Holland i ka tërhequr vërejtjen presidentit të Sirisë, Bashar al-Asad, se çfarëdo përdorimi i armatimit kimik do të ishte arsye legjitime për nderhyrje direkte. Këto komente Holland i bëri mbrëmë gjatë fjalimit vjetor për politikën e jashtme para ambasa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.562Z

Holland pro unionit ekonomik për Eurozonën

Presidenti francez Fransua Holland tha se dëshiron që të thellojë integrimin ekonomik dhe monetar të Eurozonës. Ai ka bërë këto komente para një takimi me kancelaren gjermane Angela Merkel. “Ne të dy duam që të thellojmë u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.047Z

Presidencialet, Holland triumfon ndaj Sarkozisë

PARIS- Me të gjitha votat e numëruara nga raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale në Francë, shifrat tregojnë se kandidati i Partisë Socialiste, Franso Holland, ka marrë 28.63 për qind të votave, ndërsa presidenti në detyrë, Nikolas Sarkozi, 27.08 për qind të tyre. Meqë asnjëri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama