Rezultate te kerkimit per termin: +Hollanda

Meta: total 1000 / total_found 1020 / time 0.000 / keyword[0] hollanda / docs[0] 1020 / hits[0] 1242 /
Nëse dëshiron të jesh i lumtur, jeto në Finlandë
  • 2019-03-22

Nëse dëshiron të jesh i lumtur, jeto në Finlandë

Finlanda është klasifikuar si vendi më i lumtur në botë për të dytin vit radhas, në një raport të ri të Kombeve të Bashkuara. Edhe vendet e tjera nordike, si edhe Hollanda, Zvicra, Kanadaja, Zelanda e Re dhe Austria hynë në 10 vendet më të lumtura në anketën ku u përfshinë 156 ve

Pse po zgjat kaq shumë ndryshimi i orës në Europë?
  • 2019-03-05

Pse po zgjat kaq shumë ndryshimi i orës në Europë?

Në vitin 2021 duhet të hiqet ndryshimi i orës. Të paktën në disa shtete të BE. Pse po zgjat kaq shumë, nuk kuptohet. Koha ka kaluar për periudhën e verës dhe të dimrit. Për këtë janë të një mendjeje Komisioni i BE-së dhe Parlamenti Europian. Komisionet përkatëse të Parlamentit

Trafik droge, arrestohen 5 persona me qëllim ekstradimin në Itali
  • 2019-02-26

Trafik droge, arrestohen 5 persona me qëllim ekstradimin në Itali

Finalizohet një tjetër operacion i përbashkët ndërkombëtar i koduar METROPOLIS. Në këtë kuadër, gjatë 12 orëve të fundit është finalizuar një tjetër operacion i përbashkët me interforcën Italiane, i koduar METROPOLIS, në fushën e trafikut të drogërave të forta. Njësia Hetim

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së
  • 2018-12-30

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i qeverisë. Gjysma e ministrave që mbulonin postet më kyçe, u larguan. Megjithatë 2018 ofroi një shans për Shqipërinë në rrugën e integrimit, n

Goditet grupi kriminal në Puglia, mes 20 të arrestuarve shumë shqiptarë
  • 2018-11-30

Goditet grupi kriminal në Puglia, mes 20 të arrestuarve shumë shqiptarë

Një grup i strukturuar kriminal, tepër aktiv në trafikun e drogës në rajonin e Puglias, është goditur paraditen e sotme nga policia italiane. Mediat italiane raportojnë se janë arrestuar 20 persona, mes të cilëve shumë shqiptarë. Operacioni i përbashkët i trupave të antidrogës u ekz

Ekstradohet nga Holanda anëtari i grupit Bajri (EMRI)
  • 2018-11-20

Ekstradohet nga Holanda anëtari i grupit Bajri (EMRI)

Autoritetet shqiptare, kanë ekstraduar nga Hollanda drejt Tiranës një shtetas 21-vjeçar shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar (anëtar i grupit të strukturuar kriminal Bajri). Interpol Tirana në bashkëpunim me Interpol The Hage/Hollandë ekstradoi nga Amsterdami drejt Shqipërisë

Raporti i Konkurrueshmërisë Globale, shqetësim kryesor në Shqipëri krimi i organizuar
  • 2018-10-17

Raporti i Konkurrueshmërisë Globale, shqetësim kryesor në Shqipëri krimi i organizuar

Forumi Ekonomik Botëror ka publikuar raportin e fundit të Konkurrueshmërisë Globale (2018-2019), sipas të cilit, në sitën e 140 ekonomive botërore, Shqipëria renditet e 76-ta, me një shkallë rënëse krahasuar me një vit më parë. Garën rajonale duket ta ketë fituar Serbia, e renditu