Rezultate te kerkimit per termin: +Hollande

Meta: total 1000 / total_found 3189 / time 0.001 / keyword[0] hollande / docs[0] 3189 / hits[0] 6833 /
Ish-kryeministri francez, kandidat për kryetar bashkie të Barcelonës
  • 2018-09-28

Ish-kryeministri francez, kandidat për kryetar bashkie të Barcelonës

Manuel Valls, ish-ministri francez, kryeministër gjatë presidencës Hollande, shpalli kandidaturën e tij për kryetar të Barcelonës në zgjedhjet e 26 majit 2019. “Unë dua të jem kryetari i ardhshëm i Barcelonës,” tha ai në gjuhën katalanase në Qendrën e Kulturës Bashkëkoh

Francezët shpërthejnë në zemërim, pasi Trump imiton terroristët e Parisit
  • 2018-05-06

Francezët shpërthejnë në zemërim, pasi Trump imiton terroristët e Parisit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka zemëruar opinionin francez duke sugjeruar se sulmet e vitit 2015 në Paris mund të ishin ndalur duke e pajisur popullin francez me armë. Ai imitonte personat e armatosur duke thirrur dhe duke vrarë viktimat një nga një, duke thënë “Bum! Ejani këtu

PSE ËSHTË KAQ I PREFERUAR MACRONI
  • 2017-12-25

PSE ËSHTË KAQ I PREFERUAR MACRONI

Në sondazhe, mbështetja për Presidentin francez së fundi është shtuar shumë. Me një kombinim të rafinuar politik ai iu drejtohet qarqeve të ndryshme ideologjike – atyre që kërkojnë fillim të ri, por edhe konservatorëve. Shëtitja nisi në katin e parë, drejtpërdrejt në zyrën

No Pic available
  • 2017-09-30

Eksod nga Franca/ Tatimi i të pasurve largon 12 000 milionerë në vit

Kryeministri francez Edouard Philippe ka paralamëruar se Franca ka nevojë për tatime më të ulëta të pasurisë në mënyrë që të frenojë eksodin e milionerëve. Ai mbrojti reformat ekonomike të Presidentit Emmanuel Macrons, të cilat detyruan mijëra njerëz të largohen këtë javë. Vit

No Pic available
  • 2017-09-30

Analiza e The Economist: Kush e udhëheq në të vërtetë Evropën?

The Economist Kush e udhëheq Evropën? Në fillim të këtij viti, përgjigja ishte e qartë. Angela Merkel po shkonte në mënyrë të pandalshme drejt një fitoreje të katërt zgjedhore, ndërkohë që Britania ishte jashtë loje, Italia e rrëzuar dhe Franca e kapluar nga frika se Marine Le Pen

No Pic available
  • 2017-08-29

Presidenti francez gjen Nemon

Pallati i Elizesë ka mirëpritur qenin e ri presidencial që do të shoqërojë presidentin francez Emmanuel Macron gjatë vizitave të tij. Nemo, një racë e kryqëzuar labradori të zi me një grifon, debutoi në takimin e presidentit Macron me homologun e tij nigerian, Mahamadou Issoufou. Nemo,

No Pic available
  • 2017-08-26

Presidenti francez Macron shpenzon 26.000 euro për make up

Presidenti francez Emmanuel Macron është vendosur në qendër të polemika pasi u zbulua shuma që ka shpenzuar vetëm për të bërë make up. Revista Le Point ka raportuar se Macron ka shpenzuar vetëm në tre muajt e tij të parë në detyrë 26.000 euro. Artistja e make-up, e quajtur Natacha M