Rezultate te kerkimit per termin: +Hollivudit

Meta: total 1000 / total_found 1849 / time 0.001 / keyword[0] hollivudit / docs[0] 1849 / hits[0] 2291 /
TRI ANËT QESHARAKE TË PROTESTËS
  • 2019-03-18

TRI ANËT QESHARAKE TË PROTESTËS

Nga: Ilir YZEIRI Ka një postulat të njohur që karakterizon epokat e mëdha dhe perandoritë, gjithashtu. Nga pikëpamja e tonit, rrëfimi për to nis me tragjedinë, vijon me dramën dhe përfundon me komedinë. Shkencëtarët thonë se edhe jeta e njeriut, nëse do të vështrohet si një ngjarj

Portret i Merlin Monroe, biondja që dinte shumë!
  • 2019-03-17

Portret i Merlin Monroe, biondja që dinte shumë!

Në botën në të cilën ajo jetoi, asnjë njeri me rëndësi nuk përdori emrat e vërtetë. Emrat që ata përdorën u sajuan për ta si veshje magjike. Por, ajo nuk ishte kurrë e sigurte për emrin e saj, kështu që edhe për standardet e kësaj bote të gënjeshtërt, ajo ishte një krijesë

10 gjëra që nuk i dini rreth filmit 300 Spartanët
  • 2019-03-14

10 gjëra që nuk i dini rreth filmit 300 Spartanët

Më 9 mars 2007, filmi kult në Betejën e Termopileve ndërmjet grekëve dhe persëve arrin në kinematë amerikane, duke e shndërruar Gerard Butlerin gjysmë të panjohur në një yll të Hollivudit Më 9 mars 2007, doli në SHBA 300 Zack Snyder, një adaptim filmi i romanit grafik poemë nga Fra

Austri/ Plagos 2 rumunë, 60 policë dhe helikopter për kapjen e shqiptarit (FOTO)
  • 2019-02-25

Austri/ Plagos 2 rumunë, 60 policë dhe helikopter për kapjen e shqiptarit (FOTO)

Një aventurë si në filmat e Hollivudit mund të cilësohet operacioni i policisë në Austri për arrestimin e një 42-vjeçari nga Kosova, i cili plagosi me armë dy shtetas rumunë. Mediat austriake shkruajnë se Jeton N. po qëndronte me dy rumunët në kopshtin e shtëpisë së njërit prej t

Një histori e imja me Josef Campbell
  • 2019-02-25

Një histori e imja me Josef Campbell

Bill Moyers Kishin kaluar javë prej vdekjes së JosefCampbell dhe ai më kujtohej kudo ku isha e ngado që kthehesha. Duke dalë prej metrosë në TimesSquare dhe ndjerë energjinë e vrundulltë të turmës, buzëqesha me veten duke sjellë ndërmend imazhin që ishte përvijuar prej Campbell pik

Durrës, ja cili biznesmen u grabit nga skifterë me uniformën e FNSH (EMRI)
  • 2019-01-13

Durrës, ja cili biznesmen u grabit nga skifterë me uniformën e FNSH (EMRI)

Një grabitje si në filmat aksion të Hollivudit tronditi mbrëmjen e djeshme Durrësin, teksa persona të maskuar i zunë pritë një biznesmeni pranë shtëpisë e realizuan vjedhjen e mbi 10 mijë eurove duke e lidhur atë, bashkëshorten dhe djalin, të cilin e mbajtën peng për disa minuta ku

Shkrimtari francez që u vendos datë skadence femrave
  • 2019-01-10

Shkrimtari francez që u vendos datë skadence femrave

Një shkrimtar francez ka ngjallur një valë debati dhe zemërimi, teksa ka deklaruar se është i paaftë të dashurojë një grua mbi 50-vjeçare, pavarësisht se edhe ai vetë është pesëdhjetë vjeç. Yann Moix tha për revistën Marie Claire se gratë e asaj moshe i dukeshin shumë të vjetr