Rezultate te kerkimit per termin: +Homazhe

Meta: total 1000 / total_found 3539 / time 0.003 / keyword[0] homazhe / docs[0] 3539 / hits[0] 5612 /
Haziri: Agim Ramadani u flijua që shqiptarët të jetojnë të bashkuar
  • 2015-05-03

Haziri: Agim Ramadani u flijua që shqiptarët të jetojnë të bashkuar

Dita e tretë, që shënon përmbylljen e Manifestimit Tradicional Kulturor "Ditët e Agimit 2015", ka nisur me homazhe tek shtatorja e dëshmorit të kombit, Agim Ramadani. Në shenjë nderimi për dëshmorin, ka vënë kurora lulesh kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar edhe

Haziri: Lufta për Kosovë, mision i Agim Ramadanit
  • 2015-05-03

Haziri: Lufta për Kosovë, mision i Agim Ramadanit

Dita e tretë, që shënon përmbylljen e Manifestimit Tradicional Kulturor “Ditët e Agimit 2015”, ka nisur sot me homazhe tek shtatorja e dëshmorit të kombit, Agim Ramadani. Në shenjë nderimi për dëshmorin, ka vënë kurora lul

Përkujtohen viktimat e urës së Lluzhanit (Foto)
  • 2015-05-01

Përkujtohen viktimat e urës së Lluzhanit (Foto)

16 vite më parë NATO-ja kishte bombarduar urën e Lluazhanit duke sulmuar caqet serbe, mirëpo ushtria serbe kishte përdorur civilët shqiptarë si mbrojtje duke mbetur të vrarë shumë civil. Familjarët e viktimave kanë bërë sot homaz

Veseli: Martirët e Mejes, janë shenjë e sakrificës së popullit për liri (Foto)
  • 2015-04-27

Veseli: Martirët e Mejes, janë shenjë e sakrificës së popullit për liri (Foto)

Në përmbyllje të “Javës së të Pagjeturve” dhe në përkujtim të Masakrës së Mejes, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga deputetë dhe bashkëpunëtorë t&e

Do të përsëriten kërkimet për varrezë masive në Novi Pazar
  • 2015-04-26

Do të përsëriten kërkimet për varrezë masive në Novi Pazar

Prokuroria për krime lufte e Serbisë, dje ka bërë hulumtimin e një varreze të mundshme në rrethinën e Novi Pazarit, në fshatin Kozarevë, në afërsi të lumit me të njëjtin emër. Gërmimet vlerësuese kanë nisur në bazë të disa hetimeve, të cilat i kanë bërë zyrtarët e kësaj p

I ftuar nga Erdogan Nishani pjese e Samitit te Paqes
  • 2015-04-25

I ftuar nga Erdogan Nishani pjese e Samitit te Paqes

Transmetuar me 25042015 - 1151 Ankara 25 prill 2015 NOAal- Presidenti Bujar Nishani me ftese te Presidentit te Turqise Recep Tayyip Erdogan mori pjese ne Samitin e Paqes dhe ceremonite e perkujtimit te 100-vjetorit te Betejave Tokesore dhe Detare te anakala

Presidenti Nishani mori pjesë në Samitin e Paqes dhe ceremonitë e përkujtimit të 100-vjetorit të Betejave Tokësore dhe Detare të Çanakalesë
  • 2015-04-25

Presidenti Nishani mori pjesë në Samitin e Paqes dhe ceremonitë e përkujtimit të 100-vjetorit të Betejave Tokësore dhe Detare të Çanakalesë

25 prill 2015 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani, me ftesë të Presidentit të Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, mori pjesë në Samitin e Paqes dhe ceremonitë e përkujtimit të 100-vjetorit të Betejave Tokësore dhe Detare të Çanakalasë zhvilluar në Stamboll dhe