Rezultate te kerkimit per termin: +Homazhe

Meta: total 1000 / total_found 3578 / time 0.002 / keyword[0] homazhe / docs[0] 3578 / hits[0] 5658 /
“UÇK” sjellë në sallën “1 tetori” trupat e tetë të rënëve të Kumanovës (Foto+Video)
  • 2015-05-26

“UÇK” sjellë në sallën “1 tetori” trupat e tetë të rënëve të Kumanovës (Foto+Video)

Djem të veshur me uniforma të UÇK-së kanë bartur arkivolet e 8 të vrarëve në konfliktin e Kumanovës duke i futur ato në sallën "1 tetori" ku do të mbahen homazhe për të rënët. Xhafer Zymberi, Mirsad Ndrecaj, Valon Kabashi, Turgaj Gashi, Samid Kastrioti, Hysen Rushiti, Fatlum Vishesel

Ceremonia per te vraret ne Kumanove
  • 2015-05-26

Ceremonia per te vraret ne Kumanove

brbrCeremonia mortore e tete te vrareve gjate luftimeve me forcat maqedonase ne operacionin policor ne Kumanove do te zhvillohet sot pasdite ne Kosove Trupat do te prehen ne Varrezat e Deshmoreve ne Prishtine Shoqatat e dala nga lufta e UK kane organizuar homazhe dhe ceremoni perkujtimore Nderkaq

Të vrarët në Kumanovë varrosen sot
  • 2015-05-26

Të vrarët në Kumanovë varrosen sot

Trupat e tetë nga nëntë kosovarët e vrarë dy javë më parë në Kumanovë të Maqedonisë, pritet të varrosen sot (e martë) pasdite në kompleksin e Varrezave të Dëshmorëve në Prishtinë. Organizatat e dala nga lufta, si organizatore të ceremonisë së varrimit, pos familjarëve u kanë

Fisnik Ismajli: Do ta mbrojmë lavdinë e luftës së UÇK-së
  • 2015-05-26

Fisnik Ismajli: Do ta mbrojmë lavdinë e luftës së UÇK-së

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismaili ka bërë homazhe sot në sallën “1 Tetori” për të vrarët në Kumanovë. Ai me këtë rast përmes një postimi në Facebook ka theksuar se sikur para 16 vjetësh (e

Shumë deputetë në ceremoninë e homazheve(Foto)
  • 2015-05-26

Shumë deputetë në ceremoninë e homazheve(Foto)

(I plotësuar)- Në mesin e shumë deputetëve që sot kanë bërë homazhe para arkivoleve të të vrarëve në Kumanovë, ka qenë edhe deputeti i PDK-së, Nait Hasani, drejtori i Urbanizimit në Komunën e Prishtinës, Liburn

Përfundojnë homazhet për të vrarët në Kumanovë (Foto)
  • 2015-05-26

Përfundojnë homazhet për të vrarët në Kumanovë (Foto)

(I plotësuar) - Kanë përfunduar homazhet në sallën 1 Tetori për të vrarët në Kumanovë. Më pas është intonuar himni kombëtar nga këngëtari Hysni Klinaku. Më pas në ora 17 do të bëhet varrimi n&eum

Me nderime nisen drejt Prishtinës trupat e Mirsad Ndrecajt dhe Xhafer Zymberit
  • 2015-05-26

Me nderime nisen drejt Prishtinës trupat e Mirsad Ndrecajt dhe Xhafer Zymberit

Trupat e Mirsad Ndrecajt dhe Xhafer Zymberit, dy gjakovarëve të vrarë në Kumanovë gjatë përleshjeve të 9 e 10 majit, pas nderimeve dhe homazheve në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi” janë përcjellë drejt Prishtinës ku d