Rezultate te kerkimit per termin: +Home +Office

Meta: total 122 / total_found 122 / time 0.000 / keyword[0] home / docs[0] 598 / hits[0] 1082 / keyword[1] office / docs[1] 688 / hits[1] 996 /
Stuhia e pluhurit të bardhë në Britani, mediat: Shqiptarët po na vrasin me
  • 2019-01-30

Stuhia e pluhurit të bardhë në Britani, mediat: Shqiptarët po na vrasin me

Britania e Madhe është një vend i dashur me kokainën dhe lidhja me drogën ka njohur një trend të frikshëm rritje në ishull, me The Guardian që raporton se vendi përdor më shumë kokainë sesa pothuajse kudo tjetër në Evropë. “Përdorimi i kokainës po rritet”, thotë Joa

Dronë në pistën e aeroportit Heathrow në Londër, pezullohen fluturimet
  • 2019-01-09

Dronë në pistën e aeroportit Heathrow në Londër, pezullohen fluturimet

Aeroporti më i ngarkuar i Britanisë së Madhe, Heathrow, është mbyllur këtë të martë për më shumë se një orë për shkak të zbulimit të një droni rreth pistës, me incidentin që vjen më pak se tre javë pasi diçka e ngjashme pezulloi ngritjen e 1 mijë avionëve në aeroportin e Ga

Plagosje në Londër, policia angleze kërkon shqiptarin me Benz 220 (EMRI)
  • 2018-09-04

Plagosje në Londër, policia angleze kërkon shqiptarin me Benz 220 (EMRI)

Një plagosje e ndodhur në Vicarage Lane, Stratford të Londrës, më 20 gusht të këtij viti, është arsyeja përse Home Office në Britani është vendosur në kërkim të një të riu shqiptar. Në këtë pjesë të qytetit rreth orës 22:30 u plagos nga disa goditje me thikë një 31 vjeçar,

No Pic available
  • 2018-08-13

Kontrollet e shtuara nga Britania, vonesat në Heathrow irritojnë udhëtarët

Vonesat në kontrollin e pasaportave në Aeroportin Heathrow të Londrës i kanë lënë pasagjerët deri në dy orë e gjysmë në pritje gjatë muajit të kaluar. Kështu tregojnë shifrat e publikuara nga BBC. Në 30 nga 31 ditët në korrik, forca kufitare humbi objektivin e saj prej 45 minutash

100 mijë anglezë në shesh kundër Brexit, kërkohet referendum tjetër
  • 2018-06-24

100 mijë anglezë në shesh kundër Brexit, kërkohet referendum tjetër

Një ulërimë e këngëve pro-evropiane u ngrit mbi Pall Mall në Londër dhe në të gjithë parqet mbretërore pasi rreth 100 mijë persona morën pjesë në një marshim anti-Brexit që shënonte përvjetorin e dytë të referendumit të BE, të kryer në 2016-n. Anglezët marshuan të shtunën

Britani, arrestohen 5 emigrantë të paligjshëm shqiptarë
  • 2018-02-22

Britani, arrestohen 5 emigrantë të paligjshëm shqiptarë

Policia britanike ka vendosur në pranga pesë shtetas shqiptarë, të cilët janë zbuluar gjatë një bastisje të oficerëve të zbatimit të emigracionit nga “Home Office në Monmouthshire. Pesë shqiptarët, mes të cilëve edhe një vajzë i përkasin të gjithë grupmoshës 21-24 vjeç

No Pic available
  • 2018-01-07

Britania deporton 36 shqiptarë, The Sun: Qeveria, shpenzime të larta

Në një artikull të botuar sot në tabloidin britanik The Sun, kritikohet qeveria angleze për shpenzimet e larta që janë regjistruar në kuadër të procesit të deportimit të emigrantëve të dëbuar apo kriminelëve. The Sun përfshin në shkrimin e saj edhe emigrantët e paligjshëm shqipta