Rezultate te kerkimit per termin: +Homsit

Meta: total 414 / total_found 414 / time 0.000 / keyword[0] homsit / docs[0] 414 / hits[0] 526 /
No Pic available
  • 2017-04-07

Super-raketat amerikane me saktësi ekstreme që po sulmojnë Sirinë

Për më shumë se 20 vite, raketat Tomahawk kanë shërbyer si gjuajtësit kryesor të ushtrisë amerikane dhe kështu ka ndodhur edhe në sulmet e fundit në Siri. SHBA-të nisën sulmet e papritura mbi bazat ajrore siriane, nga të cilat u krye sulmi kimizim në qytetin Idlib, ku humbën 72 perso

Siri, ISIS sulmon depozitat më të mëdha të gazit natyror
  • 2017-01-09

Siri, ISIS sulmon depozitat më të mëdha të gazit natyror

Një atentat i ISIS-it ka dëmtuar rëndë depozitat më të mëdha të gazit natyror në Siri, në Hayyan, në lindje të Homsit, në rajonin qendror të vendit. Lajmi është bërë i ditur nga televizioni panarab Mayadin, i financuar nga Irani, duke folur për burime të ministrisë siriane të n

Shqiptarët me Bashkimin Europian për një drejtësi të drejtë
  • 2016-06-25

Shqiptarët me Bashkimin Europian për një drejtësi të drejtë

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në mbrëmjen e iftarit: Të dashur e të nderuar miq e të ftuar! Kjo hapësirë sonte mbrëma, një sofër e vëllazërimit brenda një shtëpie që është pronë e të gjithë qytetarëve të Republikës, e prandaj dhe më shumë se çdo shtëpi të kujton me kët

No Pic available
  • 2016-06-24

Martesa e palumtur e Britanisë me BE dhe porosia e Ramës për Drejtësinë

Mes dozave të forta të euroskeptizmit pas largimit të Britanisë së Madhe dhe frikës për një shpërbërje të mundshme të BE, kryeministri Rama u kujdes të qartësonte se kjo nuk përbën asnjë pengesë për aspiratat europiane të Shqipërisë. Kryeministri foli për nevojën e krijimit t

Siri, militantët e ISIS shkatërrojnë flotën e helikopterëve rusë
  • 2016-05-24

Siri, militantët e ISIS shkatërrojnë flotën e helikopterëve rusë

Atë që fillimisht e raportoi një agjenci lajmesh e lidhur me ISIS-in, "Amaq", tashmë e konfirmojnë edhe pamjet më të fundit satelitore, pavarësisht mohimit të ushtrisë ruse. Dëmet në një prej bazave strategjike ajrore në qendër të Sirisë, e përdorur nga forcat ruse, janë mëse t

ISIS rimerr sitin e gazit natyror në Siri
  • 2016-05-06

ISIS rimerr sitin e gazit natyror në Siri

Militantët e Shtetit Islamik kanë rimarrë në kontroll një fushë të rëndësishme të gazit natyror në Sirinë qendrore, që në muajt e fundit e kanë humbur dhe rifituar disa herë. Kështu shprehen media të Shtetit Islamik, duke publikuar foto dhe video të militantëve në fushën e Shah

Siri, të martohesh nën rrënojat e luftës
  • 2016-03-14

Siri, të martohesh nën rrënojat e luftës

Një student i literaturës franceze në Universitetin e Homsit, ka zgjedhur të qëndrojë në qytetin e luftës, të shkatërruar tashmë nga konfliktet e armatosura dhe ka kapur, ka fiksuar përmes aparatit të tij fotografik pasojat e konfliktetit mbi 5 vjecar. 22 vjecari, Jaafar Meray, ka lindu