Rezultate te kerkimit per termin: +Hop +Shefer

Total: 188
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.298Z

Jap De Hop Shefer viziton sot Kosovën

Sekretari i Përgjithshëm i NAT0-s, Jap de Hop Shefer, ka udhëhequr Këshillin Veriatlantik gjatë një vizite që ka zhvilluar sot në Kosovë. Shefer do të takohet me kreun e trupave paqerajtëse, gjeneralin Xhuzepe Emiliuo Gaj (Giuseppe Emilio Gay), si dhe do të vizitojë trupat e KFOR-it. S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.346Z

Shefer ne Maqedoni

Pas Shqiperise Sekretari i pergjithshem i Natos Jap de Hop Shefer ka mberritur ne Maqedoni ku eshte takuar me presidentin ne largim Cervenkovski dhe kryeministrin Gruevski. "Duam ta shohim zgjidhjen e kontestit te emrit sa me shpejte te jete e mundur pasi integrimet euroatlantike jane receta e vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.305Z

Presidenti Topi takon Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jap de Hop Shefer.  

8 maj 2009 Presidenti i Republikës, Bamir Topi pati sot një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jap de Hop Shefer, në kuadër të vizitës së tij në vendin tonë. Kryetari i Shtetit në këtë takim shprehu kënaqësinë për këtë takim me z. Shefer, në këtë vizitë të tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.705Z

Topi, mesazh ish-Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jap de Hop Shefer

Presidenti i Republikës, Bamir Topi i ka dërguar një mesazh ish-Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jap de Hop Shefer me rastin e largimit nga detyra. Në mesazh thuhet ""I nderuar zoti de Hoop Scheffer, Më lejoni t'ju shpreh konsideratën e lartë për kontributin tuaj të çmuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.503Z

Solana-Shefer: Zgjidhje te shpejte

Perfaqesuesi i larte i BE-se, Havier Solana dhe Sekretari i pergjithshem i NATO-s, Jap de Hop Shefer deklaruan dje se, kontesti per emrin duhet sa me shpejte te zgjidhet. "Faktori kohor eshte posacerisht i rendesishem per procesin e integrimit te Maqedonise ne NATO dhe BE", theksoi Solana ne takimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.823Z

Shefer vizitë zyrtare në Maqedoni

Shkup -Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jap de Hop Shefer do të mbërrijë nesër në Maqedoni për një vizitë zyrtare, ku do të zhvillojë takime me krerët më të lartë shtetëror dhe përfaqësuesit e partive politike. Në axhendën e bisedimeve, do të jetë procesi i integrimeve evroa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.084Z

NATO, sekretari Shefer shtrohet ne spital

Sekretari i pergjithshem i NATO-s, Jap de Hop Shefer eshte shtruar ne spital per te kryer nje nderhyrje kirurgjikale ne enet e gjakut. “Operacioni eshte mbyllur me sukses dhe sekretari i pergjithshem po pushon tashme”, thuhet ne nje deklarate zyrtare te selise se NATO-s. Shef

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama