Rezultate te kerkimit per termin: +Hop

Meta: total 1000 / total_found 1404 / time 0.000 / keyword[0] hop / docs[0] 1404 / hits[0] 1664 /
No Pic available
  • 2019-03-17

Tirana feston sot Ditën e Verës. Ja lista e plotë e 50 aktiviteteve

Sot nuk ke asnjë arsye që të largohesh jashtë Tiranës. Bashkia e Tiranës ka organizuar më shumë se 50 aktivitete të ndryshme festive me rastin e Ditës së Verës. Ndaj lëre makinën në shtëpi, merr fëmijët dhe shoqërinë dhe eja, i gjithë segmenti nga Sheshi Skëderbej, Bulevardi D

Të dielën fik makinën! Ja çfarë do të ndodhë!
  • 2019-03-13

Të dielën fik makinën! Ja çfarë do të ndodhë!

Të dielën e 17 marsit, lëreni makinën në shtëpi, merrni fëmijët e shoqërinë dhe bashkojuni festimeve që Bashkia e Tiranës ka organizuar me rastin e Ditës së Verës. Një atmosferë festive e mbushur me më shumë se 50 aktivitete, lojëra, dhe muzikë do tju shoqërojë gjatë gjithë

Punë edhe në festa, finalizohet një rrjet i ri ujësjellësi në Tiranë (FOTO)
  • 2018-12-30

Punë edhe në festa, finalizohet një rrjet i ri ujësjellësi në Tiranë (FOTO)

Ndonëse jemi në një periudhë festash, dhe të gjithë nxitojnë për të bërë blerjet e fundit për natën e ndërrimit të viteve dhe dhuratat për miqtë, Bashkia e Tiranës po vijon punën për ti ofruar banorëve shërbime sa më cilësore. Punonjësit e Ujësjellës Kanalizimeve të Tiran

Nga refugjatët tek reperët, njihuni me fytyrat e reja të Kongresit (FOTO)
  • 2018-11-09

Nga refugjatët tek reperët, njihuni me fytyrat e reja të Kongresit (FOTO)

Nga më të rejat e zgjedhura te deputetja e parë myslimane: ka një bum të prezencës së gjinisë femërore    Ilhan Omar, së bashku me Rashida Tlaib është një nga gratë e para myslimane amerikane që është bërë deputete në SHBA. E zgjedhur në Dhomën e Përfaqësuesve për Minesot

Miami Beach, porta e Amerikës, mes artit, plazheve e muzikës (FOTO)
  • 2018-11-07

Miami Beach, porta e Amerikës, mes artit, plazheve e muzikës (FOTO)

Aventurierët mund të eksplorojnë lagjet më të bukura dhe qoshet më të bukura të këtij qyteti interesant Në bregun jug-lindor të Floridës është Miami Beach, një destinacion popullor për ekstravagancën, argëtimin dhe atmosferën e Karaibeve. Ekipi i grave ka shkuar për të zbuluar q

No Pic available
  • 2018-10-29

Priten 486 miliardë lekë të ardhura, por buxheti 2019 do jetë i shtrënguar

Buxheti i vitit 2019 është parashikuar më i përmbajtur për të ardhurat. Ndërsa rritja ekonomike parashikohet 4.3 përqind, qeveria parashikon rritjen e te ardhurave me 4.7 përqind ndërsa vetëm si pasojë e zgjerimit të ekonomisë dhe inflacionit në 2019 të ardhurat duhet të rriteshin m

Mbi 1 mijë ushtarë me certifikata të NATO-s, Xhaçka: Hap historik (Foto)
  • 2018-09-30

Mbi 1 mijë ushtarë me certifikata të NATO-s, Xhaçka: Hap historik (Foto)

Forcat e Armatosura të Shqipërisë duke nisur nga dita e sotme kanë një grup batalioni me aftësi të plota luftarake, sipas standarteve të NATO-s. Në fund të stërvitjes një javore Albania Lion/Biza 18, ku morën pjesë mbi 1 mijë e 200 trupa e mjete ushtarake, Grup- Batalioni i Këmbësor