Rezultate te kerkimit per termin: +Hotel +Resort

Meta: total 114 / total_found 114 / time 0.000 / keyword[0] hotel / docs[0] 12804 / hits[0] 17990 / keyword[1] resort / docs[1] 690 / hits[1] 865 /
Hotelet e VIP-ave, nga Giorgio Armani te Cristiano Ronaldo (Foto)
  • 2018-09-29

Hotelet e VIP-ave, nga Giorgio Armani te Cristiano Ronaldo (Foto)

Cristiano Ronaldo. Pestana CR7 Hotel (Portugali) Dubai, New York, Ibiza: njihuni me hotelet e disa protagonistëve të mëdhenj të grupit jet Francis Ford Coppola nuk kishte asnjë dyshim dhe zgjodhi Italinë. Lionel Messi ka një hotel në Ibiza dhe CR7 ka zgjedhur vendin amë në Portugali. Këtu

Superoperacioni Oaz, 11 të arrestuar të grupit kriminal të Bajrit
  • 2018-09-22

Superoperacioni Oaz, 11 të arrestuar të grupit kriminal të Bajrit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu dhe drejtuesja e Prokurorisë së  Krimeve të Rënda Donika Prela dolën në një konferencë të përbashkët për shtyp në lidhje me aksionin e kryer  në veri të vendit, duke dhënë detaje për të arrestuarite operaciont të kod

E rrallë, njihuni me 9 hotelet në mes të asgjëje! (Foto)
  • 2018-09-04

E rrallë, njihuni me 9 hotelet në mes të asgjëje! (Foto)

Gjithnjë e më shumë turistë gjejnë strehim në hotele në zemër të xhunglës, në shkretëtirë apo edhe në shpella Me gjeneratat e reja të udhëtarëve që vazhdimisht janë në kërkim të përvojave për udhëtime të paharrueshme dhe “një herë në jetë”, destinacionet e h

Tatimet mbyllin dhe resortet, nuk prisnin kuponët tatimorë
  • 2018-07-27

Tatimet mbyllin dhe resortet, nuk prisnin kuponët tatimorë

Mbi 5 mijë kontrolle kanë ushtruar tatimoret për sezonin turistik këtë vit, ku janë konstatuar 2 mijë shkelje nga subjekte private me një vlerë të llogaritur prej 75,2 milionë lekësh. Ne sitën e autoriteteve të fiskut kanë kaluar nga lokalet dhe resortet e njohura e deri tek bizneset

10 hotelet ikonë të bërë të famshëm nga kinematografia (Foto)
  • 2018-03-05

10 hotelet ikonë të bërë të famshëm nga kinematografia (Foto)

Vende tërheqëse për të përjetuar amosferën e skenave të shuma dhe popullore Janë aq të bukur, elehantë dhe tërheqës sa që janë kthyer në skenarë filmash. Kështu ka ndodhur me dhjetëra hotele luksozë, të cilët kanë përfunduar të tërheqin, jo vetëm shumë të ftuar dhe turis

Udhëtimet e zemrës, ja 10 hotelet më romantike në botë (Foto)
  • 2018-02-13

Udhëtimet e zemrës, ja 10 hotelet më romantike në botë (Foto)

Parisi është cilësuar mbretëresha e dashurisë: në Top 10 Europiane përfshihen edhe dy hotele në Itali, përkatësisht në Kapri dhe Venecia E ku ka më mirë se të festosh një dashuri duke udhëtuar larg dhe duke u akomoduar në një hotel luksoz? Me rastin e Ditës së Shën Valentinit, u

No Pic available
  • 2018-01-25

30 MILION EURO/ Shefqet Kastrati blen Hotel Sheratonin në Tiranë

Pas largimit të papritur të kompanisë Sheraton, hoteli në Tiranë mbeti në pronësi të kompanisë M.A.Al-Kharafi & Sons W.L.L, e cila është aktive që nga viti 1992 në vendin tonë. Sheraton prishi kontratën me Al Kharafi, kur kuvajtianët ende nuk e kishin gjetur blerësin e godinës.