Rezultate te kerkimit per termin: +Hotel +Resort

Meta: total 101 / total_found 101 / time 0.000 / keyword[0] hotel / docs[0] 12382 / hits[0] 17319 / keyword[1] resort / docs[1] 649 / hits[1] 806 /
Ulet çmimi i biletave të autobusit për ish-komunat
  • 2017-06-16

Ulet çmimi i biletave të autobusit për ish-komunat

Sot nga Farka, kryebashkiaku Veliaj dha një lajm të mirë edhe për banorët që jetojnë në ish-komuna, të cilët përfitojnë nga ulja e çmimit të biletave të autobusit. Ai deklaroi se falë negociatave me kompanitë e transportit publik, është arritur ulja më e madhe e çmimit të bilet

Destinacionet ekzotike, ja ku po shkojnë shqiptarët dhe sa ju kushtojnë
  • 2017-06-11

Destinacionet ekzotike, ja ku po shkojnë shqiptarët dhe sa ju kushtojnë

Parajsat ekzotike, të tilla si Maldive, Santo-Domingo, Tailanda, Bali në Indonezi janë destinacionet ideale, për të cilat ia vlen të shpenzohet, të paktën një herë në jetë. Tashmë ato janë lehtësisht të arritshme edhe nga Shqipëria, teksa një pjesë e madhe e agjencive turistike of

TVSH e akomodimit të turizmit ulet në 6% nga 20% që ishte më parë
  • 2017-04-06

TVSH e akomodimit të turizmit ulet në 6% nga 20% që ishte më parë

Qeveria gjatë mbledhjes së sotshme uli TVSH për akomodimin (fjetjen) në sektorin e turizmit në 6 për qind nga 20 që aplikohet aktualisht. Kryeministria publikoi në ëebin e saj zyrtar projektligjin për një shtesë në PËR TATIMIN MBI VLERËN E SHTUAR, TË NDRYSHUAR ku shtohet  Shkalla e

Hoteli i ndërtuar nga dhjetëra kontejnerë mallrash
  • 2017-03-20

Hoteli i ndërtuar nga dhjetëra kontejnerë mallrash

Ky hotel, resort për ski në Gjeorgji është ndërtuar nga dhjetra kontenierë mallrash. Për vetë vendin ku është ndërtuar ky hotel shumë turistë ndalojnë qoftë dhe për të bërë foto . Qëllimi i këtij hoteli është harmonia me natyrën dhe të përshtatej me mjedisin.   Pronari

No Pic available
  • 2017-02-28

Jahti që ngjan me anijen e Ufo-ve

Një jaht ka marrë emrin Ufo sepse ka formën e një disku fluturues, njësoj si anija e alienëve. Në fakt është një projekt i Viterbo Lazzarini, i njëjti njeri që ka krijuar jahtet në formë kapsule, të kërkuara nga shumë të pasur në gjithë botën. Ai e ka quajtur këtë projekt Ufo

Zbulohet autori i vjedhjes së disa bankave në Shqipëri!
  • 2017-02-13

Zbulohet autori i vjedhjes së disa bankave në Shqipëri!

Fotografitë e të dashurës në Instagram kanë zbuluar autorin e vjedhjes së disa bankave në Shqipëri. Ndonëse zyrtarisht i papunë, autori i vjedhjes dhe e dashura e tij mësohet se vetëm gjatë tre muajve të fundit, kanë udhëtuar në Meksikë, Paris, Vienë, Monako, Dubai dhe Stambol

Samir Mane rrefimi i biznesmenit me te suksesshem ne Shqiperi
  • 2016-11-08

Samir Mane rrefimi i biznesmenit me te suksesshem ne Shqiperi

Si eshte te besh biznes ne Shqiperi Si eshte pasuruar njeriu me i pasur i Shqiperise qe ruan kete renditje per tre vjet rresht Si vjen nje njeri i zakonshem se behet fjale per nje njeri te zakonshem per nje biznes jo te trasheguar dhe sic ndodh me te gjitha bizneset ne Shqiperi te ngritura ne 25 vit