Rezultate te kerkimit per termin: +Hotel +Rogner

Meta: total 764 / total_found 764 / time 0.001 / keyword[0] hotel / docs[0] 12804 / hits[0] 17990 / keyword[1] rogner / docs[1] 951 / hits[1] 1132 /
Muç Nano: Rama lidhi aleancë me gangot, për të mos i lënë asgjë Berishës
  • 2018-11-17

Muç Nano: Rama lidhi aleancë me gangot, për të mos i lënë asgjë Berishës

Ka provokuar me Provocateur Mustafa Nano. Në këtë libër, Nano rrëfehet me një stil interesant në një auto-intervistë. Mes të tjerave, ai flet për Edi Ramën. Pjesë të këtij libri, publikuar nga Mapo, janë bërë virale në rrjet. Ishim tek Edi Rama Po. Nëse ka një gjë, për të ci

No Pic available
  • 2017-07-17

Hapet sot në Tiranë ambasada e Japonisë, Tokio grant 4.6 milionë dollarë

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati do të presë sot Ministrin japonez të Shtetit për Punët e Jashtme, Nobuo Kishi. MPJ bën të ditur se në vijim të takimit, në orën 17:30, Ministrat do të zhvendosen në mjediset e Hotel Rogner ku do të marrin pjesë në ceremoninë e dhurimit

Bushati pret homologun japonez: Intensifikim i marrëdhënieve me dy vendeve
  • 2017-07-17

Bushati pret homologun japonez: Intensifikim i marrëdhënieve me dy vendeve

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati priti sot, në një takim në mjediset e Ministrisë së Punëve të Jashme, Ministrin e Shtetit për Punët e Jashtme të Japonisë Nobuo Kishi. Ky takim vjen në një moment shumë të rëndësishëm në marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve tona, të c

No Pic available
  • 2017-06-09

Festivali i verës dhe djathit në Hotel Rogner

Nën tingujt e muzikës xhaz, është hapur festivali i Verës dhe i djathit. Eventi i pari i këtij lloj zhvilluar në Hotel Rogner, u realizua në kuadër të hapjes së pishinës që frekuentohet nga klientët e këtij hoteli. Muzik xhaz, larmishmëri verërash franceze dhe djathrash italian, ish

No Pic available
  • 2017-04-18

Ministri i Jashtëm holandez takon bashkëshorten e Lulzim Bashës

Bashkëshortja e kreut të Patrisë Demokratike, Lulzim Basha, Aurela Basha, është takuar sot me ministrin e Jashtëm të holandës, Bert Koenders. Zonja Basha dhe Koenders janë takuar në ambientet e hotel Rogner në Tiranë, e sipas shprehisë në foto, duket se kanë njohje të hershme me nj

No Pic available
  • 2017-04-18

Ministri gjerman zboi aleatët e Bashës nga takimi

Një incident ka ndodhur sot në protokollin e takimit të ministrit të Jashtëm gjerman dhe Lulzim Bashës. Në orën e caktuar të takimit në hotel Rogner, Basha është paraqitur në sallën e takimit me aleatët e tij, Mediu e Dule-raporton Tema. Por këtu ka ndërhyrë protokolli dhe iu ka su

INTERVISTA/ Parashqevi Simaku: Ju rrëfej Amerikën time!
  • 2017-03-29

INTERVISTA/ Parashqevi Simaku: Ju rrëfej Amerikën time!

Parashqevi  Simaku, këngëtarja e dashur e shqiptarëve iku nga Shqipëria në vitin 1992. Asnjë lajm prej saj, derisa u rikthye. Për të marrë pjesë në Festivalin e Këngës dhe dhënë një koncert në Shqipëri. Ishte viti 1997. Koha e gabuar për ta bërë këtë. Në Shqipëri luftohej.