Rezultate te kerkimit per termin: +Hotel +Turizmi

Meta: total 287 / total_found 287 / time 0.000 / keyword[0] hotel / docs[0] 10994 / hits[0] 15128 / keyword[1] turizmi / docs[1] 5533 / hits[1] 7996 /
Finlanda, një hapësirë për tu njohur
  • 2016-04-03

Finlanda, një hapësirë për tu njohur

Intervistë me ambasadorin e Finlandës në Tiranë, Pauli Antero Mäkelä Rudina HOXHA Ambasadori i Finlandës në Shqipëri, Pauli Antero Mäkelä, nën shoqërinë e autorit të librit 100 Risi Sociale nga Finlanda, Z. Ilkka Taipale dhe bashkëshortes së tij, krijuan një mbrëmje të këndshme

Rrugëtim në Janinë: Epiri bashkohet nga turizmi kulturor
  • 2016-03-09

Rrugëtim në Janinë: Epiri bashkohet nga turizmi kulturor

Ndasitë i përkasin së shkuarës. Tashmë duket e rëndësishme për një Shqipëri që vitet e fundit po shndërrohet në një destinacion të preferuar për turistët europiane nga të dyja kahet- lindore e perëndimore- dhe Greqia, e cila i ka mbështetur fort shtyllat e ekonomisë mbi turizmi

No Pic available
  • 2016-03-05

E KEMI EDHE NJË SHANS

ARTAN GAÇI Ne kemi bërë një gabim ose dhe krim të madh po të doni për mendimin tim, ndoshta ndër më të mëdhenjtë e këtyre 25 vjetëve që kemi privatizuar vijën tonë bregdetare. Që në kohën e Zogut, vija bregdetare është konsideruar pronë-shtet me interes të madh strategjik që

Bashkia e Tiranës shumëfishon taksat dhe tarifat
  • 2016-02-20

Bashkia e Tiranës shumëfishon taksat dhe tarifat

Vendimi i papublikuar i 30 dhjetorit të kaluar. Ja sa rriten disa prej taksave kryesore, për biznesin dhe qytetarët  Bashkia e Tiranës i ka shumëfishuar taksat dhe tarifat ndaj biznesit, kryesisht për tabelat dhe zënien e hapësirave publike, por vendimi i Këshillit Bashkiak i datës 30 dhj

HOTEL DAJTI, FYTYRA E LIMONTISË SË PUSHTETIT
  • 2016-02-18

HOTEL DAJTI, FYTYRA E LIMONTISË SË PUSHTETIT

BAJRAM PEÇI Tiranës sapo iu miratua fondi prej 10 milionë eurosh për rikonstruksionin e asaj që quhet Unaza e Vogël dhe puna filloi. Labirinthi i burokracisë politike dhe inateve proverbiale e kanë bërë prej kohësh qendrën e Tiranës viktimë. Ky fond, mesa duket, do t’i japë fund

Arkitektura e shekullit XX, si u dhunua nga politika
  • 2016-02-02

Arkitektura e shekullit XX, si u dhunua nga politika

"Faktet mbi jetën njerëzore, publike a private, janë kaq intimisht të lidhura me arkitekturën, saqë pjesa më e madhe e vëzhguesve mund të rindërtojë kombe e individë, realitetin dhe zakonet e tyre, nga mbetjet e monumenteve publike, apo studimi i relikteve të tyre shtëpiake". Kështu

Droga në autobus, Rama: PD-ja, sulme balte ndaj FRESSH
  • 2016-01-31

Droga në autobus, Rama: PD-ja, sulme balte ndaj FRESSH

Udhëtimi turistik Basha: Kryeministri refuzoi testin e drogës. Këtë horrllëk ua ofron të rinjve Droga e kapur në një autobus në Pikën Kufitare Ispala të shtetit turk, në të cilën udhëtonin për qëllime turistike dhe 35 anëtarë të Forumit Rinor Eurosocialist (FRESSH), ka shërbyer