Rezultate te kerkimit per termin: +Hoteleri

Meta: total 604 / total_found 604 / time 0.000 / keyword[0] hoteleri / docs[0] 604 / hits[0] 756 /
Turizmi në Shqipëri, viti 2017 pritet të jetë i mbarë
  • 2017-05-24

Turizmi në Shqipëri, viti 2017 pritet të jetë i mbarë

Më në fund Shqipëria ka hyrë në hartën turistike, shprehet Enver Mehmeti, i cili zotëron një nga agjencitë kryesore të udhëtimeve në vend. Ai thotë se Shqipëria po hyn në një tjetër vit të mbarë turistik. Kemi një rritje të konsiderueshme në kërkesën e pushimeve të plazhit.

Shqipëri-Gjermani, marrëveshje për formimin profesional dhe punësimin
  • 2017-05-03

Shqipëri-Gjermani, marrëveshje për formimin profesional dhe punësimin

Ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Olta Xhaçka, nënshkroi me ambasadoren gjermane në Shqipëri znj. Susanne Schütz marrëveshjen e financimit të projektit Fondi për formimin profesional dhe punësimin – Qendra Multifunksionale e Kamzës. Për punimet që do të realizohen n

Në privat punohet më shumë, deri në 48 orë në javë
  • 2017-05-01

Në privat punohet më shumë, deri në 48 orë në javë

Mesatarisht personat që marrin një pagë në Shqipëri, punojnë 42,9 orë pune në jave, raporton Instituti i Statistikave. Zyrtarisht java e punes sipas ligjeve në fuqi është 40 orëshe por ajo mund të shkoje deri në 48 orë në disa raste dhe kushte specifike, kundrejt kompesimeve në pag

Ja si do jetë resorti turistik me 5 yje në Gjirin e Lalzit (Foto)
  • 2017-04-25

Ja si do jetë resorti turistik me 5 yje në Gjirin e Lalzit (Foto)

Në Gjirin e Lalzit do të ndërtohet një kompleks gjigand turistik. Ai do të jetë një ndër më të bukurit në Shqipëri dhe me 5 yje. Në këtë kantier ndërtimi pritet që të punësohen 600 persona, ndërkohë që pas përfundimit të punimeve punësohen në vazhdimësi 1500 persona.Në ni

No Pic available
  • 2017-04-07

Universiteti BHMS në Zvicër, dritare e re për studentët shqiptarë

Të gjithë studentët shqiptarë që duan të ndjekin ëndrrën e tyre për të qenë specialistë në menaxhimin e hoteleve, bizneseve, kulinari në funksion të turizmit, tashmë kanë një mundësi të re siç është universiteti BHMS në Zvicër. Studentët shqiptarë mund të përfitojnë int

No Pic available
  • 2017-03-24

Veliaj: Tirana është i gjithi një muze që ia vlen të eksplorohet

Panairi Ndërkombëtar i Turizmit Tirana 2017, çeli sot siparin në Pallatin e Kongreseve, organizuar nga Bashkia e Tiranës, Unioni Turistik Shqiptar dhe Albexpo Group. I pranishëm në hapjen e këtij panairi, që ka si qëllim kryesor promovimin e bashkëpunimin rajonal për Turizmin e Ballkanit

Hapet Panairi Ndërkombëtar i Turizmit Tirana 2017, Veliaj: Tirana është një muze
  • 2017-03-24

Hapet Panairi Ndërkombëtar i Turizmit Tirana 2017, Veliaj: Tirana është një muze

Panairi Ndërkombëtar i Turizmit Tirana 2017, çeli sot siparin në Pallatin e Kongreseve.  I pranishëm në hapjen e këtij panairi, që ka si qëllim kryesor promovimin e bashkëpunimin rajonal për Turizmin e Ballkanit Perëndimor, ishte dhe Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj Kreu