Rezultate te kerkimit per termin: +Hoxhaj

Meta: total 1000 / total_found 4834 / time 0.002 / keyword[0] hoxhaj / docs[0] 4834 / hits[0] 13567 /
No Pic available
  • 2019-04-05

Oskar Wilde, në skenën e Teatrit Eksperimental

Drama “Salome” nga Oskar Wilde do të vijë premiere në skenën e sallës Molierë në Teatrin Eksperimental në datat 13 -14 Prill ora 20:00. Nën regjinë e Carlo Sciccaluga, në role interpretojnë Ermira Hysaj, Alert Çeloaliaj, Ervin Bejleri, Yllka Mujo, Alesia Xhemalaj, Emiljano

KQZ, thirrje për kandidatët zëvendësues të opozitës
  • 2019-02-26

KQZ, thirrje për kandidatët zëvendësues të opozitës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve del me deklaratë lidhur me deputetët opozitarë të dorëhequr dhe procedurën për zëvendësimin e tyre. Zëdhënësja e KQZ, Drilona Hoxhaj tha sot se duke marrë shkas nga sensitiviteti i treguar nga media dhe opinioni publik lidhur me çështjen e zëvendësimit

Mbytën Leçen e Kalabrinë me drogë, dalin fotot e 20 shqiptarëve të arrestuar
  • 2019-02-13

Mbytën Leçen e Kalabrinë me drogë, dalin fotot e 20 shqiptarëve të arrestuar

Policia shqiptare në bashkëpunim me Guardia di Finanza italiane shkatërruan dje 4 grupe kriminale në bazë të hetimeve që zgjasnin prej dy vitesh, me rreth 50 anëtarë në total të këtyre bandave që kishin mbytur me drogë rajonin e Leçes në Itali. Në total janë arrestuar 27 persona n

Lulet e Pranverës/ Nga Cidhja te Bibla, ja pseudonimet e 50 trafikantëve
  • 2019-02-13

Lulet e Pranverës/ Nga Cidhja te Bibla, ja pseudonimet e 50 trafikantëve

Operacioni Lulet e Pranverës që u zhvillua dje nga GdF-ja italiane dhe forcat RENEA në Shqipëri çoi pas hekurave 21 trafikantë, pjesë e 4 grupeve kriminale që kishin trafikuar tonelata me drogë drejt Italisë. Ndërkohë në kuadër të hetimeve që kanë vazhduar për 2 vite janë lëshuar

GdF-ja italiane e RENEA mega-operacion në Vlorë, 6 të arrestuar (EMRAT)
  • 2019-02-12

GdF-ja italiane e RENEA mega-operacion në Vlorë, 6 të arrestuar (EMRAT)

Një operacion antidrogë i përbashkët me Guardia di Finanza italiane po zhvillohet në Vlorë. Gazetarja e kronikës Anila Hoxha ka sqaruar se operacioni antidrogë ka nisur herët në mëngjes, ndërsa në orën 7:00 kanë mbërritur forcat RENEA. Në Vlorë janë arrestuar deri tani 6 shtetas.

No Pic available
  • 2019-01-12

Ditë miqësoresh, Teuta barazon me Kastriotin, Skënderbeu dominon Bylisin

Teuta-Kastrioti         1-1 Edhe këtë të shtunë kanë vijuar ndeshjet miqësore për disa nga skuadrat e Kategorisë Superiore, që i vijojnë përgatitjet në Shqipëri. Skuadra e Teutës, forcë e tretë e kampionatit dhe me ambicie maksimale në këtë sezon ka barazuar 1-1 në testi

Zgjedhjet lokale, KQZ-partive: Zbatoni afatet, ja kur nis fushata
  • 2019-01-04

Zgjedhjet lokale, KQZ-partive: Zbatoni afatet, ja kur nis fushata

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve del me deklaratë lidhur me zgjedhjet e 30 qershorit, teksa ndajnë pesë muaj e 27 ditë. Zëdhënësja e KQZ Drilona Hoxhaj, tha se zgjedhjet janë proces politik i shqiptarëve, bëhen për ta, nuk bëhen për KQZ-në dhe as për partitë politike. Ndaj sipas saj, k