Rezultate te kerkimit per termin: +Hoxholli

Meta: total 210 / total_found 210 / time 0.000 / keyword[0] hoxholli / docs[0] 210 / hits[0] 398 /
Goditet grupi i kokainës në Tiranë, arrestohen 4 trafikantë (Video)
  • 2018-12-07

Goditet grupi i kokainës në Tiranë, arrestohen 4 trafikantë (Video)

Një operacion antidrogë i koduar me emrin FLEX, ka goditur një grup që shpërndante kokainë. Sipas policisë, janë arrestuar në flagrancë katër shtetas: Julian Zela 36 vjeç, banues në Tiranë; Sajmir Hoxha 44 vjeç, banues në Tiranë; Besnik mansaku 43 vjeç, banues në Tiranë; Rezart H

Mashtrimet e Hoxhollit, çifti i ndërtuesve do gjykohet për disa raste të rënda
  • 2018-10-12

Mashtrimet e Hoxhollit, çifti i ndërtuesve do gjykohet për disa raste të rënda

Çifti i biznesmenëve në fushën e ndërtimit, Rrapush dhe Vjollca Hoxholli do të gjykohen për rastet më të rënda të mashtrimit të parashikuara në kodin penal. Atë të mashtrimit me më shumë se një herë, të kryer në bashkëpunim dhe me pasoja të rënda, e parashikuar nga neni 143/

Mbyllet hetimi për çiftin Hoxholli, në gjyq për mashtrim
  • 2018-09-20

Mbyllet hetimi për çiftin Hoxholli, në gjyq për mashtrim

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe i ka kërkuar Gjykatës ti japë lejen për ta dërguar për gjykim çiftin e ndërtuesve Rrapush dhe Vjollca Hoxholli, të cilët akuzohen për veprën penale të mashtrimit. Nga hetimet e kryera prokuroria pretendon se ka vërtetuar të paktën 5 r

Punimet në kabina, disa zona në Tiranë sot pa energji
  • 2018-08-14

Punimet në kabina, disa zona në Tiranë sot pa energji

OSHEE njofton se gjatë ditës së sotme do të mungojë energjia elektrike në disa zona në kryeqytet për shkak të punimeve në kabina. Sipas OSHEE do të stakohet energjia në këto zona: Kabinat Zef Jubani 2 dhe Tirana e Re 2 Ora 10:00-12:00 Zona: pjeserisht rrugët Zef Jubani, Margarita Tutu

Të mashtruarit nga ndërtuesi: Na morën tokën, pallati mbeti në mes
  • 2018-05-22

Të mashtruarit nga ndërtuesi: Na morën tokën, pallati mbeti në mes

Zamir Dibra dhe Xhevdet Quku janë pronarët e tokës ku po ngrihej pallati me të cilin ndërtuesit Rapush dhe Vjollca Hoxholli të arrestuar pak javë më parë mashtruan disa persona duke u shitur të njëjtin apartament. Para ndërtesës së mashtrimit, dy pronarët pasi bënë një denoncim ne

Ndërtuesi, mashtruesi serial shiste disa herë një apartament
  • 2018-05-11

Ndërtuesi, mashtruesi serial shiste disa herë një apartament

Pas problemit me tokat, mashtrimet me shitblerjen e apartamenteve janë një tjetër fenomen që ka shkaktuar mjaft problem me pasoja të rënda financiare për qytetarët. Vetëm në ditët e fundit policia ka njoftuar arrestimin e tre ndërtuesve, dy prej të cilëve janë çifti i bashkëshort

Mashtruan me shitjet e apartamenteve, 2 të arrestuar në Shkodër
  • 2018-05-10

Mashtruan me shitjet e apartamenteve, 2 të arrestuar në Shkodër

Nën akuzën e mashtrimit për shitjen e apartamenteve disa herë, personave të ndryshëm, policia e Shkodrës ka arrestuar dy persona. Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, u bë ndalimi i shtetasve: Rapush Hoxhol