Rezultate te kerkimit per termin: +Hoze +Manuel +Barroso

Total: 331
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.763Z

Barroso: Eurozona s`ka recension

Hoze Manuel Barroso Pas deklaratës së djeshme të drejtorit të Bankës Qendrore evropiane, Zhan Klod Triket në lidhje me situatën e vështirë ekonomike në të cilën ndodhet Eurozona, presidenti i Komisionit Evropian, Hoze Manuel Barroso, tha se nuk beson që eurozona është duke shkuar drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.610Z

Barroso polemika me Putin

Hoze Manuel Barroso eshte takuar ne Moske me lideret e Kremlinit. Vizita e tij kishte per qellim ctensionimin e marredhenieve te tendosura Rusi- BE lidhur me ceshtjet e energjise dhe te politikes. Gjate kesaj vizite Barroso ka shkembyer gjithashtu polemika me kryeministrin rus Putin rreth respektimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.216Z

Barroso Thellim integrimit europian

Presidenti i Komisionit Evropian, Hoze Manuel Barroso, ka kërkuar nga vendet anëtare te Bashkimit Europian përforcim të integrimit të Unionit si e vetmja zgjidhje për daljen nga kriza e borxheve. “Ne nuk kemi pse të jemi të frikësuar nga bota&rdqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.425Z

Barroso uron Presidentin e zgjedhur, Nishani

Barroso TIRANE- Presidenti i Komisionit Evropian, Hoze Manuel Barroso përshëndet zgjedhjen e Bujar Nishanit në postin e Presidentit të Republikës. Vetëm pak ditë pas zgjedhjes nga parlamenti në këtë post, dhe ende pa bërë betimin, Barroso i ka dërguar një mesazh ish ministrit të Brend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.809Z

Papadhimos:Objektivi ynë Euro, Barroso: Duhet konsensus

BRUKSEL - “Greqia në Euro, është objektivi kryesor". Kështu deklaroi kryeministri Lukas Papadhimos, gjatë konferencës së përbashkët për shtyp, me presidentin e Komisionit Evropan Hoze Manuel Barroso, pas takimit që zhvilloi me të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.664Z

Barroso: BE të bëhet federatë shtetesh

Presidenti i Komisionit Evropian, Hoze Manuel Barroso ka kërkuar që Bashkimi Evropian të shndërrohet në një federatë të shteteve. Në një fjalim para Parlamentit Evropian, Barroso ka thënë se nuk kërkon një super-shtet evropian, por ka deklaruar se BE-ja do të jetë gjithmonë më pak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.149Z

Turi, Barroso dhe Fule sot vizitojnë Kosovën

PRISHTINE- Presidenti i Komisionit Evropian, Hoze Manuel Barroso dhe komisioneri për Zgjerim Stefan Fule ndalen sot në Kosovë, në kuadër të turneut të tyre në Ballkanin Perëndimor. Të dy komisionerët do të takohen me presidenten e Kosovës Atifete Jahjagën dhe kryeministrin Hashim Thaç

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama