Rezultate te kerkimit per termin: +Hoze +Maria +Marin

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.144Z

Brazil, dorëhiqet kreu i Federates Tekseira, pas 22 vjetësh

BRAZIL- Presidenti i Federatës Braziliane të Futbollit Rikardo Tekseira ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij pas 22 vjetësh, si rrjedhojë e një serie skandalesh korrupsioni. Ai ka dhënë gjithashtu dorëheqjen edhe nga roli si kreu i Komitetit Orga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.193Z

Ronaldo, drejt presidencës së Federatës Braziliane

TIRANE-Ronaldo Luis Nazario da Lima duket një nga kandidatët për të marrë drejtimin e Federatës Braziliane, pas dorëheqjes së Rikardo Tekseirës. Ish-sulmuesi i Interit, Milanit dhe Realit të Madridit shihet nga të gjithë si figura që m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.788Z

Teikseira kanceri i futbollit

Ish-ylli i kombëtares braziliane, Romario, foli rreth dorëheqjes së presidentit të shumëpërfolur të federatës së futbollit, CBF, Rikardo Teikseira. “Më në fund, arritëm të largojmë kancerin nga futbolli brazilian. Pas 23 vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.479Z

Brazil, Felipe Skolari i thotë lamtumirë Selecao-s

Trajneri i përfaqësueses së futbollit të Brazilit, Luis Felipe Skolari, ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij, bën të ditur e përditshmja braziliane O Globo”, duke iu referuar agjencisë O Sportiv. Largimi i Felipao (Filipi i Madh) nga drejtimi i dytë i kombëtares braziliane ka ardhu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.106Z

FBI hedh dritë mbi anën e errët të FIFA-s

Arrestohen dy zv/presidentë të organizatës dhe krerë federatash për ryshfete dhe pastrim parash Gold Cup – Ryshfetet e dhëna për zhvillimin e “Gold CUP” në SHBA kapnin shifrën 110 milionë dollarë, sa një e treta e kostos së zhvillimit të turneut Ekstradimi – G

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama