Rezultate te kerkimit per termin: +Huaja

Meta: total 1000 / total_found 33679 / time 0.016 / keyword[0] huaja / docs[0] 33679 / hits[0] 47366 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Mediat e huaja: Shqipëria voton, një test i rëndësishëm drejt BE-së

Një test i rëndësishëm drejt rrugës europiane! Kështu i konsiderojnë mediat prestigjioze ndërkombëtare zgjedhjet parlamentare që po zhvillohen në Shqipëri. Me prezencën e vëzhguesve, për agjensinë e lajmeve Reuters këto zgjedhje do të jenë gjithashtu një provë e besueshmërisë

Zgjedhjet në mediat e huaja: Test kyç për Shqipërinë
  • 2017-06-25

Zgjedhjet në mediat e huaja: Test kyç për Shqipërinë

Shqipëria voton në zgjedhje, që nga diplomatët e huaj shihen si gur kilometrik në rrugën e saj drejt BE-së, e këtë frymë reflektojnë edhe shumica e artikujve të shtypit të huaj kushtuar votimeve të kësaj të diele për Parlamentin e ri. Vëmendja dhe interesi ndaj këtyre zgjedhjeve

No Pic available
  • 2017-06-24

Shkodër, vonohet shpërndarja e materialeve të votimit

Vonesa e caktimit të komisionerëve të qendrave të votimit nga ana e Partisë Socialiste, asaj Demokratike dhe Republikane, ka bërë që në Shkodër të vonohet shpërndarja e bazës materiale. KAZAZ nr.2 tek pallati i Sportit “Qazim Dervishi”, administron votimet e 112 qendrave dhe

No Pic available
  • 2017-06-23

KFOR: Acarimet etnike dhe luftëtarët e huaj, kërcënim për Kosovën

Luftëtarët e kthyer në Kosovë nga vatrat e luftërave në Siri e Irak, mund të paraqesin sfidë serioze për sigurinë, madje edhe nëse tashmë janë nëpër burgje. Një konstatim të tillë e ka dhënë Komandanti i KFOR-it, Giovanni Fungo, me të cilin pajtohen edhe përfaqë

Goditet grupi kriminal i drogës dhe falsifikimit të dokumentave, 5 në pranga
  • 2017-06-23

Goditet grupi kriminal i drogës dhe falsifikimit të dokumentave, 5 në pranga

Policia e Korçës ka goditur një grup të strukturuar kriminal të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike sid he falsifikimit të dokumentave. Në pranga u vunë pesë persona dhe u sekuestruan 25 Kg lëndë e dyshuar Cannabis  Sattiva, aparate lojrash fati, si edhe zbulohet një labor

Korçë, goditet grupi kriminal i drogës dhe falsifikimit të dokumenteve
  • 2017-06-23

Korçë, goditet grupi kriminal i drogës dhe falsifikimit të dokumenteve

Policia e Korçës ka goditur një grup të strukturuar kriminal të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike si edhe falsifikimit të dokumenteve. Mësohet se janë në vënë në pranga 5 persona si dhe gjatë kontrollit janë sekuestruar 25 kg lëndë e dyshuar kanabis sativa, aparate lojë

No Pic available
  • 2017-06-23

Problemet demografike, alarmohet Spanja: Më shumë vdekje se lindje

Spanja po përballet menjë problem vërtetë serioz pasi numri i vdekjeve  është më i madh se ai i lindjeve. Sipas raportit Lëvizja Natyrore e Popullsisë të Institutit Kombëtar të Statistikës në Spanjë (INE) në vitin 2016 kanë ndodhur 409 mijë e 99 vdekje dhe 408 mijë e 384 lindje G