Rezultate te kerkimit per termin: +Huanfran

Meta: total 26 / total_found 26 / time 0.000 / keyword[0] huanfran / docs[0] 26 / hits[0] 30 /
Bajern Leverkusen sfidon Atleticon dhe tabune e kualifikimit
  • 2017-02-21

Bajern Leverkusen sfidon Atleticon dhe tabune e kualifikimit

p styletext-align justifyBajern Leverkusen pret nenkampionet e Evropes Atletico Madridin me objektivin per te thyer tabune e 18-ave ku sjane kualifikuar asnjehere deri tani qe kur Champions League eshte me formatin e ri Madje ne kete faze kane pesuar humbje prej atyre te paharrueshmevebrbr p stylete

Real Madridi mbreti i Europës, fiton Champions-in me 11-metërsha
  • 2016-05-29

Real Madridi mbreti i Europës, fiton Champions-in me 11-metërsha

Reali i Madridi është shpallur kampion i Europës për të 11-ën herë në histori. Në një finale dramatike, Ronaldo me shokë kanë thyer kushërinjtë e Atletikos duke iu falur lotarisë së 11-metërshave, pasi 90-të minutëshi dhe koha shtesë përfunduan me rezultatin 1-1. Skuadra e Zidan

Real Madrid shpallet për të 11-ën herë kampion i Europës
  • 2016-05-29

Real Madrid shpallet për të 11-ën herë kampion i Europës

Real Madrid ka triumfuar në San Siro ndaj Atletikos së Madridit duke e mposhtur skuadrën e Simeones nga 11-metërshat.  Koha e plotë dhe shtesa është mbyllur në shifrat e barabarta 1-1, ndërsa gjithçka është vendosur nga pika e bardhë ku janë gjuajtur 8 penallti. Los Blankos realizoi

Drithërima për Atletikon, por shpëtohet nga penalltitë
  • 2016-03-16

Drithërima për Atletikon, por shpëtohet nga penalltitë

Liga e Kampioneve Mançester Siti dhe Atletiko Madrid janë dy skuadrat e tjera që kanë siguruar pjesëmarrjen në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve pas ndeshjeve të mbrëmshme. Nëse ekipit anglez i mjaftoi barazimi pa gola ndaj Dinamos së Kievit për të vazhduar në turin tjetër, spanjol

Kupa e Mbretit takimet e kthimit
  • 2016-01-12

Kupa e Mbretit takimet e kthimit

brbrKupa e Mbretit rikthehet sonte perseri ne platformen Tring me takimet e kthimit te vlefshme per raundin e 18-ve Ne Ramon Sancez Pizuan luhet derbi andaluz mes Sevilja dhe Betis Te zotet e shtepise jane me superiore ne kete ndeshje pas fitores me rezultat te paster 2-0 ne fushen e rivaleve te pe

Kampionët largohen mes lotëve
  • 2014-06-24

Kampionët largohen mes lotëve

Australi-Spanjë 0-3 Iberikët fitojnë lehtësisht, mes talljeve të publikut në Kuritiba Spanja i ka dhënë lamtumirën Botërorit 2014 me një fitore 3-0 ndaj Australisë, duke ruajtur imazhin e saj, edhe pse në ndeshjen e luajtur në Kuritiba, për ta ishte shumë e vështirë të luhej. Shka

Ku e lame Spanje-Holande
  • 2014-06-14

Ku e lame Spanje-Holande

Spanje-Holande sot eshte ndeshja e pare per te dyja Do te perjetohet ndeshja e fundit e boterorit te shkuarbr br Nga njera ane do te jete deshira per hakmarrje e holandezeve nga ana tjeter deshira per ti habitur te gjithe mbetet po ajo e njejta thote trajneri i Kombetares se Shqiperise Gianni de B