Rezultate te kerkimit per termin: +Huanfran

Total: 19
  • 2020-09-15T14:11:50.151Z

Real Madridi mbreti i Europës, fiton Champions-in me 11-metërsha

Reali i Madridi është shpallur kampion i Europës për të 11-ën herë në histori. Në një finale dramatike, Ronaldo me shokë kanë thyer kushërinjtë e Atletikos duke iu falur lotarisë së 11-metërshave, pasi 90-të minutëshi dhe koha shtesë përfunduan me rezultatin 1-1. Skuadra e Zidan

• 2020-09-15T14:08:26.716Z

Reali fiton derbin e kryeqytetit

Derbi madrilen mes Atleticos e Realit rezervon gjithmonë emocione. Reali ka zbutur disi humbjen në Champions me Borusian pasi ka fituar derbin e Madridit me Atletikon 2-1, edhe pse jo me formacionin e plotë. Falcao zhbllokoi rezultatin vetëm pas 4 minutash lojë. Por me shtimin e presionit, Huan

• 2020-09-15T14:07:50.465Z

Sot, FlamurtariSevilja, një përballje luksi

Gazeta ShqipNë kuadrin e 100-vjetorit të pavarësisë, skuadra e  Flamurtarit do të ndeshet me spanjollët e Seviljas. Sfida sjell një ish-lojtar kundër ekipit të tij. Hulian Rubio Sançez, ish-futbollist dhe ish-trajner i Seviljas, sot prezantohet si trajner i një skuadre shqiptare dhe do t

• 2020-09-15T14:09:47.963Z

Kampionët largohen mes lotëve

Australi-Spanjë 0-3 Iberikët fitojnë lehtësisht, mes talljeve të publikut në Kuritiba Spanja i ka dhënë lamtumirën Botërorit 2014 me një fitore 3-0 ndaj Australisë, duke ruajtur imazhin e saj, edhe pse në ndeshjen e luajtur në Kuritiba, për ta ishte shumë e vështirë të luhej. Shka

• 2020-09-15T14:11:24.449Z

Kupa e Mbretit takimet e kthimit

brbrKupa e Mbretit rikthehet sonte perseri ne platformen Tring me takimet e kthimit te vlefshme per raundin e 18-ve Ne Ramon Sancez Pizuan luhet derbi andaluz mes Sevilja dhe Betis Te zotet e shtepise jane me superiore ne kete ndeshje pas fitores me rezultat te paster 2-0 ne fushen e rivaleve te pe

• 2020-09-15T14:12:25.363Z

Bajern Leverkusen sfidon Atleticon dhe tabune e kualifikimit

p styletext-align justifyBajern Leverkusen pret nenkampionet e Evropes Atletico Madridin me objektivin per te thyer tabune e 18-ave ku sjane kualifikuar asnjehere deri tani qe kur Champions League eshte me formatin e ri Madje ne kete faze kane pesuar humbje prej atyre te paharrueshmevebrbr p stylete

• 2020-09-15T14:08:26.714Z

Reali fiton derbin madrilen

Reali ka zbutur disi humbjen në Champions me Borusian pasi ka fituar derbin e Madridit me Atletikon 2-1, edhe pse jo me formacionin e plotë. I përhershmi Falkao zhbllokon rezultatin vetëm pas 4 minutash lojë. Por me shtimin e presionit, Huanfran detyrohet të b