Rezultate te kerkimit per termin: +Huat

Meta: total 778 / total_found 778 / time 0.013 / keyword[0] huat / docs[0] 778 / hits[0] 993 /
A është Venezuela fushë-beteja ku do përplasin brirët fuqitë e mëdha?
  • 2019-04-04

A është Venezuela fushë-beteja ku do përplasin brirët fuqitë e mëdha?

Muajt e fundit, administrata Trump ka shprehur besimin se regjimi i Maduros në Venezuelë po shembet. Por me rritjen e pranisë ushtarake ruse në vendin e Amerikës së Jugut, ekspertët thonë se kriza mund të kthehet në një konflikt ndërmjet Uashingtonit dhe Moskës, duke detyruar Presidenti

Russiagate, ish-kryetari i fushatës së Trump dënohet me 47 muaj burg
  • 2019-03-09

Russiagate, ish-kryetari i fushatës së Trump dënohet me 47 muaj burg

Lobisti i njohur dhe ish-kryetari i fushatës së Donald Trump, Paul Manafort është njohur të enjten me masën e sigurisë të paracaktuar nga gjykata dhe atij do ti duhet të kryejë pothuajse katër vjet burg. Dënimi është shumë më pak se ajo që pritej dhe ishte kërkuar nga prokurori Ro

Salvini: Merkel e nënvlerësoi çështjen e emigrimit
  • 2018-09-04

Salvini: Merkel e nënvlerësoi çështjen e emigrimit

Ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini thotë në intervistë me Deutsche Wellen se qeveria gjermane e nënvleftësoi rrezikun e konflikteve sociale për shkak të migrimit. Deutsche Welle: Kanë kaluar gati 100 ditë që kur jeni në post me qeverinë tuaj të re. A mendoni se keni nisur

Ahmetaj: Shtohet numri i bizneseve të reja në 2018-ën
  • 2018-03-02

Ahmetaj: Shtohet numri i bizneseve të reja në 2018-ën

Ministri i Financave Arben Ahmetaj i është përgjigjur me shifra akuzave të bëra një ditë më parë nga kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për ndërtimet e punësimin. Huatë për ndërtim kanë një rritje. Nga dalin këto huatë për ndërtim? Janë të dhënat e Bankës së Shqip

Banka pronare e rafinerisë, ARMO u mor në ankand përmbarimor
  • 2018-01-31

Banka pronare e rafinerisë, ARMO u mor në ankand përmbarimor

Pamja në rafinerinë e naftës në Ballsh është një dryn mbi portën kryesore, asnjë punëtor, asnjë personel i administratës. Po kush e ka në pronësi ARMO-n? Me dokumenta, prej nëntorit 2016 rafineria e naftës në Ballsh është pronë e Bankës Credins, që e fitoi pas një ankandi për

Borxhi, 8 miliardë euro. Qeveria ka pjesën më të madhe
  • 2017-12-26

Borxhi, 8 miliardë euro. Qeveria ka pjesën më të madhe

Stoku i borxhit të jashtëm Shqipërisë, publik dhe privat, ka arritur në gati 8 miliardë euro në gjashtë mujorin e parë të vitit. Banka e Shqipërisë ka bërë një analizë të detajuar mbi borxhin e jashtem bruto të vendit tonë, kur rezulton se në raport me Prodhimin e Brendshëm brut

No Pic available
  • 2017-12-09

Pse falimentoi kompania Plus Communication?

Kompania e telefonisë celulare Plus Communication ka lajmëruar se që prej 1 Janarit 2018 nuk do të ofrojë më shërbimin ndaj abonentëve të saj. Arsyet e falimentimit kompania i ka përcjellë në një relacion dërguar Autoritetit të Konkurrencës ku thotë se Për shkak të vështirësive