Rezultate te kerkimit per termin: +Humbjes

Meta: total 1000 / total_found 14105 / time 0.006 / keyword[0] humbjes / docs[0] 14105 / hits[0] 16356 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Meta mesazh Ramës: Mos shpreso tek bluja, LSI merr 5 mandate në Berat

Ish-kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, deklaroi se Edi Rama po përpiqet që të fitojë zgjedhjet duke përdorur segmente të policisë. Në mbyllje të fushatës në Berat, Meta tha se kryetari i PS-së nuk i shpëton humbjes as nga ky skenar dhe as nga marrëveshja me Lulzi

No Pic available
  • 2017-06-18

HELMUT KOHL / Biri dhe babai i Gjermanisë së re

Çdo gjë ishte e përgatitur, kur ai ishte i ri, për ta bërë Helmut Kohlin një profesionist të mirë të provincës gjermane. Në vend të kësaj, ai u bë një nga gjigandët e politikës botërore. Një histori e normalitetit të angazhimit qytetar, në një vend që zbuloi demokracinë pas

Kantona sulmon Deshamp: Një llogaritar smund të jetë trajneri i Francës
  • 2017-06-17

Kantona sulmon Deshamp: Një llogaritar smund të jetë trajneri i Francës

Franca është në rrezik të mbetet jashtë Kupës së Botës pas humbjes së fundit ndaj Suedisë. Dhe Erik Kantona beson se Deshcamp është fajtori i kësaj situate të krijuar duke shtuar se Zinedine Zidane do të ishte njeriu ideal për stolin e Francës. Talenti që ka Franca është i pabesu

Harta e re e qeverisjes në Kosovë dhe fati politik  i Isa Mustafës
  • 2017-06-15

Harta e re e qeverisjes në Kosovë dhe fati politik i Isa Mustafës

Enver Bytyçi Në Kosovë po vijon debati për krijimin e qeverisë së re. Të drejtën e e mandatit për qeverisje e ka partia ose koalicioni që ka marrë më shumë vota dhe sigurisht që kjo ka të bëjë me partitë PDK-AAK-Nisma. Presidenti i vendit ka detyrim kushtetues t’i japë manda

Kujtohet regjisori i Nëntorit të Dytë
  • 2017-06-15

Kujtohet regjisori i Nëntorit të Dytë

80-të vjetori i lindjes së Viktor Gjikës, një emri të rëndësishëm në historinë e kinematografisë shqiptare do të festohet më 23 qershor në Ministrinë e Kulturës. Ftesa mban emrin e Qëndrës Kombëtare e Kinematografisë dhe Forumit të Mbrojtjes së Autorëve të Audiovizualit .Gjat

No Pic available
  • 2017-06-13

Sondazhi i Gallup, Aleanca Popullore: Një arsye më shumë për të votuar kundër

  Aleanca Popullore ka reaguar sot për sondazhin e Gallup, ku theksohej se mbi gjysma e shqiptarëve dëshirojnë të largohen nga Shqipëria. Ndërkohë që pas Shqipërisë, sipas sondazhit vinin dy vende afrikane, Liberia me Kongon, ndërsa Siria rezulton në vendin e nëntë. “Aleanc

De Biazi e mbyll me Shqipërinë: Largohem në fund të eliminatoreve
  • 2017-06-13

De Biazi e mbyll me Shqipërinë: Largohem në fund të eliminatoreve

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Xhani de Biazi foli në konferencë për shtyp, në ambientet e FSHF, nga ku konfirmoi që në përfundim të këtyre eliminatoreve do të largohet nga drejtimi i Shqipërisë. Historia ime me Shqipërinë mund të kishte përfunduar, nëse do të humbnim me Izraeli