Rezultate te kerkimit per termin: +Humbjes

Meta: total 1000 / total_found 13978 / time 0.007 / keyword[0] humbjes / docs[0] 13978 / hits[0] 16213 /
FOTOT/ Balenat ngecin në breg dhe alarmojnë Zelandën e Re
  • 2017-02-12

FOTOT/ Balenat ngecin në breg dhe alarmojnë Zelandën e Re

Në Zelandën e Re me qindra vullnetarë ndodhen në plazh, në përpjekje me kohën për të rifutur në ujë qindra balena të cilat kishin dalë në breg, si pasojë e humbjes së orientimit. Që prej ditës së enjte buzë detit dolën 400 balena, ndërkohë që shumica janë kthyer sërish

Fryma e ndryshimit po mbytet nga fryma e dyshimit
  • 2017-02-12

Fryma e ndryshimit po mbytet nga fryma e dyshimit

Nga Mero Baze   Formimi i qeverisë së re pas zgjedhjeve në Maqedoni po shkon drejt dështimit, për shkak të frikës që faktori shqiptar ka tashmë nga njëri- tjetri, dhe jo nga faktori maqedonas. BDI e Ali Ahmetit, e cila është në të vërtetë faktori kyç në formimin e qeveris

No Pic available
  • 2017-02-10

Plan masash, Tahiri: Policia do jetë prezentë në transportin e parave

Ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri ka zhvilluar një tyrezë me guvernatorin e Bankës së Shqipërisë për të marrë një plan masash për të parandaluar grabitjet e parave të bankave gjatë transportit.  Në përfundim të kësaj tyrezë, Tahiri tha se policia e shtetit do të jetë pre

No Pic available
  • 2017-02-06

Çfarë ka ndodhur më 6 shkurt?

1227 – Princi Ferrand i Portugalisë lirohet nga Louvri. Ai ishte martuar me konteshën e Flanders. Por edhe pse pritej t’u shërbente francezëve, Ferrand mori anën e interesave flamande, prandaj edhe u burgos. Në atë kohë Louvri ishte kështjellë – burg. Gjatë Revolucionit

Dramë për Memushajn, gruaja shtatzënë humb binjakët
  • 2017-02-06

Dramë për Memushajn, gruaja shtatzënë humb binjakët

Dramë në familjen e Ledian Memushajt. Mesfushori i kombëtares kuqezi, që është kapiten i Peskaras në Itali, ka marrë mbrëmë, para ndeshjes me Lacion, lajmin e hidhur e shokues të humbjes së dy fëmijëve binjakë, të cilët priste ti vinin në jetë brenda pak kohësh. Në fakt, futboll

No Pic available
  • 2017-02-02

Aty ku drita është e munguar

Sokol Thana Të mbizotërosh aty ku gjaku derdhet për lavdinë e përjetshme, apo të këndosh gëzueshëm besimin tënd ndaj lavdisë së jetës, së dashurisë, paqes? Të kërkosh e përsëri të gjendesh aty ku në fillim nise kërkimin tënd. Sepse të ndjekësh pasurin tënde më të madhe,

No Pic available
  • 2017-02-02

Shërbimi Konsullor Online (SHKO), MPJ: Lehtësira për shqiptarët në botë

Pas përfundimit dhe zbatimit me sukses të projektit E-Konsullata, tashmë Ministria e Punëve të Jashtme ka lançuar projektin e dytë lidhur me shërbimet konsullore online. Synimi i këtij projekti është jo vetëm dixhitalizimi i shërbimeve konsullore, por edhe përmirësimi i tyre në funks