Rezultate te kerkimit per termin: +Humbjet

Meta: total 1000 / total_found 5125 / time 0.002 / keyword[0] humbjet / docs[0] 5125 / hits[0] 6803 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

De Biazi e mbyll me Shqipërinë: Largohem në fund të eliminatoreve
  • 2017-06-13

De Biazi e mbyll me Shqipërinë: Largohem në fund të eliminatoreve

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Xhani de Biazi foli në konferencë për shtyp, në ambientet e FSHF, nga ku konfirmoi që në përfundim të këtyre eliminatoreve do të largohet nga drejtimi i Shqipërisë. Historia ime me Shqipërinë mund të kishte përfunduar, nëse do të humbnim me Izraeli

No Pic available
  • 2017-06-12

Civici: Reformat e qeverisë Rama patën efekt, por shtresa e mesme është rënduar me taksa

Për ekspertin e ekonomisë dhe presidentin e UET, Adrian Civici, reformat që qeveria Rama ka ndërmarrë këtë mandat kanë qenë të efektshme. Politika e taksave i ka stabilizuar treguesit buxhetorë, por shtresa e mesme është penalizuar nga taksa progresive. Ai vlerësoi si më efektiven ref

Rikthehet Shqipëria e vjetër e Xhani De Biazit
  • 2017-06-12

Rikthehet Shqipëria e vjetër e Xhani De Biazit

Tre pikë të arta, vendi i tretë dhe tre gola që rikthejnë buzëqeshjen e një skuadre dhe një populli të lidhur ngushtë me ngjyrat kuqezi. Kombëtarja Shqiptare godet në shenjë në një moment shumë të vështirë pas 5 humbjeve rresht duke i kthyer reston Izraelit që aq shumë dhimbje k

No Pic available
  • 2017-06-09

Roshi: Fitorja ndaj Izraelit i shumëzon me zero problemet

Autori i golit në humbjen 2-1 ndaj Luksemburgut, Odise Roshi, ka qenë i pranishëm në konferencën për shtyp ditën e sotme duke deklaruar që një fitore ndaj Izraelit do ti shumëzonte me zero të gjitha humbjet e fundit. Mesfushori beson se Shqipëria ka skuadër më të mirë se Izraeli, edh

Roshi: Fitorja në Izrael i shumëzon humbjet me zero
  • 2017-06-08

Roshi: Fitorja në Izrael i shumëzon humbjet me zero

Ndaj Izraelit në transfertë Shqipërisë i duhet patjetër fitorja për të shpresuar të vendi i tretë dhe në këtë kontekst kuqezinjtë duhet të jenë me efektivë para portës për të arritur objektivin e mbetur në Grupin G eliminator të Rusi 2018. Në Miqësoren me Luksemburgun ai që e

No Pic available
  • 2017-05-31

Kryeministri Rama zbulon arsyen: Ja pse i dhashë Bashës 6 Ministri

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka zbuluar sot arsyen se pse pranoi që të lidhte marrëveshje me kryetarin e opozitës, Lulzim Basha, duke i dhënë këtij të fundit 6 Ministri, përfshi dhe postin e zëvendëskryeministrit. Në një takim me sipërmarrës në Shëngjin të Lezhës, Rama theksoi se i