Rezultate te kerkimit per termin: +Hungaria

Total: 4205
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.214Z

Hungaria mbështet Kosovën

Nga Express më 14 shtator 2011 në ora 22:07 Presidenti i Hungarisë, Pal Shmit, ka thënë gjatë një takimi që pati të mërkurën në Budapest me presidenten e Kosovës Atifete Jahjaga, se vendi i tij ka qenë dhe vazhdon të jetë përkrahës i të gjitha proceseve në Kosovë dhe do ta nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.166Z

Hungaria mbështet integrimin e Kosovës

Hungaria mbështet integrimin e Kosovës në Bashkimin Evropian, ashtu si dhe integrimin e të gjitha shteteve të tjera të Ballkanit. Kështu ka deklaruar ambasadori hungarez Lorant Balla. Ai i bëri këto komente në një takim me kryetarin e Kuvendit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.116Z

Hungaria kontrollon hapësirën ajrore të Kosovës

Republika e Kosovës nuk do të mund ta kontrollojë hapësirën e saj ajrore të paktën edhe pesë vjet. Të paktën përgjatë kësaj periudhe, hapësirën do ta kontrollojë Hungaria. Kjo është bërë e mundur në bazë të një marrëveshjeje që ka arritur së fundmi shteti hungarez me KFOR-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.364Z

Hungaria, Kuman: Kujdes Shqiperine!

Holandezi paralajmeron te tijte te jene te kujdesshem nga strategjia e  trajnerit te kuqezinjve Ari Han. Hungaria dhe trajneri i saj, Ervin Kuman, i druhen kundersulmit te Shqiperise. Kete e ka bere te ditur dje vete trajneri holandez i kundershtareve te Shqiperise me 11 tetor, i cili pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.895Z

Hungaria luan dobet mund Shqiperine

Hungari - Shqiperi 2-0 Shenues: Torgele 48'. Johatc 82' Hungaria: Fulop, Bodnar, Vanshak, Juhash, Shelezi, Halmosi, Balazs, Dshudshak, Dardai, Torgele, Hajnal (Buzaki 62'), Hushti (Vodosh 86'). Trajner: Edvin Kueman Shqiperia: Beqaj, Beqiri (Kapllani 76'), Vangjeli (Hyka 55') (Bulku 86'), Dallku, C

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.982Z

Hungaria, qendra e botës për turizmin dentar

Specialiteti – Ndërmjet viteve 2000 dhe 2008, numri i dentistëve për frymë në Hungari u rrit me 56%. Vendi i Europës Qendrore ka më shumë dentistë për frymë se çdo shtet tjetër. Që kur vendi u bë pjesë e BE-së në 2004, europianët e tjerë kanë mjaft arsye që të b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.169Z

Hungaria Pro integrimit te Kosoves

Hungaria mbështet integrimin e Kosovës në BE, ashtu si dhe integrimin e të gjitha shteteve të Ballkanit. Deklarata është bërë nga ambasadori hungarez në Prishtinë, Lorant Balla, në një takim me kryetarin e Kuvendit të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama