Rezultate te kerkimit per termin: +Hungarin

Meta: total 1000 / total_found 1381 / time 0.000 / keyword[0] hungarin / docs[0] 1381 / hits[0] 1793 /
Babalja braktis Kosovën, kërkon azil politik në Hungari
  • 2019-01-10

Babalja braktis Kosovën, kërkon azil politik në Hungari

Prokuroria e Tiranës ka përfshirë edhe Hungarinë në hetimin e dosjes Babale, e cila një vit më parë shkaktoi mjaft zhurmë në vend. Shkak është bërë arratisja e Albert Veliut, i njohur me nofkën Dëshmitari X, i cili është larguar nga Kosova dhe ka kërkuar azil politik në shtetin

AKSIDENT I DEMOKRACISË NË RUMANI
  • 2018-11-19

AKSIDENT I DEMOKRACISË NË RUMANI

Presidenti i Rumanisë, Klaus Iohannis Presidenti rumun, Klaus Iohannis ka të drejtë: Ashtu si vepron qeveria socialliberale aktuale në Rumani e si e paraqet veten jashtë vendit, mund e duhet të ekzistojë cilësimi një aksident i demokracisë”. Iohannis e bëri këtë vlerësim menjëhe

AKU kontrolle në dogana, bllokohen 70 tonë produkte të pasigurta
  • 2018-10-26

AKU kontrolle në dogana, bllokohen 70 tonë produkte të pasigurta

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka ushtruar kontrolle në pikat doganore me qëllim sigurinë ushqimore të produkteve që importohen nga shtetet e tjerë drejt vendit tonë.   Për periudhën 1-25 tetor në rang vendi janë kryer 4011 kontrolle në të gjitha pikat doganore të Shqipërisë.

ÇFARË ËSHTË TRAKTATI I FORCAVE BËRTHAMORE?
  • 2018-10-24

ÇFARË ËSHTË TRAKTATI I FORCAVE BËRTHAMORE?

Presidenti Donald Trump është zotuar të tërhiqet nga një marrëveshje e rëndësishme e armëve nga periudha e Luftës së Ftohtë me Rusinë, duke akuzuar Moskën për shkelje të saj. Ja disa informacione kyçe rreth traktatit. Çfarë është INF? Traktati i Forcave Bërthamore me Rreze të

Spanja kërkon të mbyllë llogaritë ndaj Anglisë
  • 2018-10-15

Spanja kërkon të mbyllë llogaritë ndaj Anglisë

Spanjë-Angli, është sfida-vitrinë e Nations League, që do të transmetohet në orën 20:45 në Supersport, e ku do të jetë e gjithë vëmendja e të apasionuarve pas futbollit. Në Benito Villamarín, La Furia Roja ka një mundësi të artë për të siguruar vendin e parë në Grupin 4 të L

Belgjika thyen Zvicrën e shqiptarëve, Kroaci-Angli mbyllet në barazim
  • 2018-10-13

Belgjika thyen Zvicrën e shqiptarëve, Kroaci-Angli mbyllet në barazim

Në një stadium të boshatisur, Kroacia dhe Anglia nuk nuk shkuan më shumë se një barazim pa gola, në sfidën e vlefshme për Ligën e Kombeve, duke treguar edhe njëherë se 90 minutat nuk mjaftojnë për të shpallur një fitues mes tyre. Ndeshja ishte e balancuar, me Anglinë që kontrolloi

Anglia për hakmarrje në Kroaci, Belgjikë-Zvicër për kreun e grupit
  • 2018-10-12

Anglia për hakmarrje në Kroaci, Belgjikë-Zvicër për kreun e grupit

Në Kontinentin e Vjetër vazhdojnë ndeshjet eliminatore të Ligës së Kombeve. Këtë të premte do të vijojnë rregullisht, sipas kalendarit, takimet në Divizionet A, B, C dhe D. Dueli që tërheq vëmendjen është pa dyshim Kroaci-Angli, takim që përsërit në njëfarë mënyre pikërisht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama