Rezultate te kerkimit per termin: +Hungaris

Meta: total 1000 / total_found 3478 / time 0.002 / keyword[0] hungaris / docs[0] 3478 / hits[0] 5482 /
No Pic available
  • 2017-06-14

Brukseli procedon në konfliktin për azilantët kundër Hungarisë, Polonisë e Çekisë

Meqenëse Hungaria, Polonia dhe Çekia nuk u kujdesën për shpërndarjen e azilantëve në BE, Komisioni i BE do të hapë procedurën për shkelje të kontratës. Hungaria ka njoftuar tashmë se do ta kundërshtojë atë. Nëpunësit e Brukselit duan të procedojnë kundër Hungarisë, Polonisë

No Pic available
  • 2017-05-10

Der Standard kërkon llogari nga qeveria austriake: Pse nuk mbështet Talat Xhaferin?

Komisioneri europian Johannes Hahn përshëndeti përzgjedhjen e kryeparlamentarit të ri të Maqedonisë Talat Xhaferin, menjëherë pas votimit të tij në 27 prill. Ngjashëm veproi edhe shefja e politikës së jashtme europiane, Federica Mogherini, që shpresonte që ky është hapi i parë për

No Pic available
  • 2017-05-04

Zyrtari i lartë hungarez: Nuk e duam Shqipërinë narko-shtet

Kryetari i Komisionit të Jashtëm në Parlamentin e Hungarisë, Zsolt Nemeth, ishte sot në çadrën e lirisë ku shprehu mbështetjen për protestën 76 ditore të opozitës për zgjedhje të lira e të ndershme. Nemeth u shpreh se Hungaria dhe Europa nuk do të dëshironin një narko-shtet. Ai th

Protesta e PD, zyrtari i lartë hungarez: Se duam Shqipërinë narko-shtet
  • 2017-05-04

Protesta e PD, zyrtari i lartë hungarez: Se duam Shqipërinë narko-shtet

Kryetari i Komisionit të Jashtëm në Parlamentin e Hungarisë, Zsolt Nemeth, ishte sot në Sheshin e lirisë ku shprehu mbështetjen për protestën 76 ditore për zgjedhje të lira e të ndershme. Nemeth u shpreh se Hungaria dhe Europa nuk do të dëshironin një narko-shtet, sic është kthyer S

Çfarë ka ndodhur më 26 prill?
  • 2017-04-26

Çfarë ka ndodhur më 26 prill?

570 – Lindi Muhamedi – burime të tjera sugjerojnë 20 prillin, sipas kalendarit hënor islamik. Muhamedi lindi në Mekë dhe jetoi atje për rreth 52 vitet e para të jetës së tij (570-622). Kjo periudhë është përgjithësisht e ndarë në dy faza; para dhe pas zbulimeve profetike.

No Pic available
  • 2017-04-24

Zenel Hoxha vlerësohet me urdhrin Kalorës i St George në Austri

Presidenti i Dhomës së Tregtisë Shqiptaro-Britanike, një nga themeluesit e Partisë Demokratike Zenel Hoxha është vlerësuar të shtunën në Austri. Duka i Habsburgëve (Archduke Karl von Habsburg) deklaroi dhënien e dekoratës së lartë Kalorësi i Urdhrit të Shën Gjergjit.(St.George Ord

SKEMA E SALIUT DHE BASHËS PËR TI SHPËTUAR REFORMËS
  • 2017-04-18

SKEMA E SALIUT DHE BASHËS PËR TI SHPËTUAR REFORMËS

Spartak NGJELA Tani e gjithë bota politike e ka të qartë një fakt: Ballkani Perëndimor është interes i dorës së parë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, dhe Shqipëria kërkohet të jetë aleati kryesor i tyrë në këtë zonë. Këtë interes shihet që ka edhe Bashkimi Europian. l.