Rezultate te kerkimit per termin: +Hungaris

Total: 957
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.096Z

Ja kosovarët në kampet e Hungarisë

Mbi katër mijë kosovarë të cilët po mbahen në kampin e Debrecen të Hungarisë, shumë shpejt do të kthehen në Kosovë. Indeksonline ka siguruar video dhe foto nga ky kamp ku shihen shumë azilantë kosovare të ngujuar brenda nj&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.989Z

Hoxhaj merr mbështetjen e Italisë dhe Hungarisë

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj sot ka pranuar telefonata nga ministrja e Punëve të Jashtme të Republikës së Italisë, Emma Bonino dhe ministri i Punëve të Jashtme i Hungarisë, János Martonyi. Fillimisht ministrja e Italisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.734Z

Plagjiatura, dorëhiqet Presidenti i Hungarisë, Schmit

PUDAPEST- Jep dorëheqjen presidenti i Hungarisë, Pal Schmit. Shkak për dorëheqjen janë bërë akuzuat e ngritura ndaj tij për plagjiaturë në temën e Doktoraturës.Mësohet se Universiteti i Budapestit i ka anuluar doktoraturën Pal Sch

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.866Z

Gjosha takon ambasadorin e Hungarisë, vlerësohen marrëdhëniet mes dy vendeve

TIRANE -Ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha, priti sot në një takim Ambasadorin e Hungarisë, Janos Huszar. Ambasadori Huszar vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera që ekzistojnë midis Shqipërisë dhe Hungarisë. Ambasadori u shpreh se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.098Z

Veseli: Përvoja parlamentare e Hungarisë, e mirëseardhur për Kosovën

Kryetari i Kuvendit vlerësoi lartë bashkëpunimin ndërparlamentar, Kosovë-Hungari dhe theksoi se Kuvendi i Kosovës ka nevojë që ky bashkëpunim edhe më tej të vazhdojë, sepse përvoja parlamentare e Hungarisë në procesin e euro-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.396Z

Budapest, Panariti takon Ministrin e Jashtëm dhe Ministrin e Bujqësisë së Hungarisë

BUDAPEST-Gjatë qëndrimit të tij në samitin botëror të ujit, Ministri i Bujqësisë Zhvillimit Rural dhe i Administrimit të Ujërave, z Edmond Panariti, u prit në selinë e Ministrisë së Jashtme të Hungarisë nga Ministri i Ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.423Z

Ferri i kampeve të Hungarisë, ku as kafshët nuk do të rrinin (Video)

Derisa ambasadori i Hungarisë në Kosovë, Lorent Balla, i ka thënë sot ministrit të Punëve të Brendshme në Kosovës, Skënder Hyseni, se kosovarëve të cilët po qëndrojnë nëpër kampet hungareze po u ofrohen kushtet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama