Rezultate te kerkimit per termin: +Hyka

Meta: total 1000 / total_found 2333 / time 0.001 / keyword[0] hyka / docs[0] 2333 / hits[0] 4444 /
Shqipëria i kthehet fitores, kuqezinjtë hakmerren ndaj Izraelit
  • 2017-06-12

Shqipëria i kthehet fitores, kuqezinjtë hakmerren ndaj Izraelit

Pas pesë humbjeve rradhazi, kombëtarja shqiptare ka arritur të thyejë krizën e rezultateve negative duke fituar në transfertën e Haifit ndaj Izraelit. Ndeshja, e cila është e vlefshme për eliminatoret e botërorit Rusi 2018, u mbyll me rezultatin 3-0, ku heroi i ndeshjes ishte padyshim Arm

No Pic available
  • 2017-06-11

De Biasi i kthehet skemës klasike ndaj Izraelit. Në portë, Strakosha

  Mbrëmjen e sotme, Shqipëria do të luajë ndeshjen më të rëndësishme të kualifikueseve të Botërorit Rusi 2018, atë përballë Izraelit. Humbja e fundit me Luksemburgun e ka futur në një situatë të paqartë skuadrën dhe trajnerin, për të cilin flitet që kjo mund të jetë edh

LIVE/ Sadiku ndëshkon Izraelin, 1-0 për kuqezinjtë
  • 2017-06-11

LIVE/ Sadiku ndëshkon Izraelin, 1-0 për kuqezinjtë

Kombëtarja shqiptare po zhvillon transfertën ndaj Izraelit, ndeshje kjo e vlefshme për eliminatoret e botërorit Rusi 2018. Kuqezinjtë kërkojnë fitoren pasi vijnë nga një periudhë aspak pozitive ku kanë regjistruar 5 humbje rradhazi. Shqipëria ndodhet në vendin e katërt në grupin G me

No Pic available
  • 2017-06-11

Kuqezinjtë luajnë në mbrëmje me Izraelin, ja formacioni

Mbrëmjen e sotme, Shqipëria do të luajë ndeshjen më të rëndësishme të kualifikueseve të Botërorit Rusi 2018, atë përballë Izraelit. Ekipi pritet të niset drejt stadiumit Sammy Offer në orën 19:00 ndërkohë që pritet të jenë disa qindra tifozë shqiptarë të pranishëm në impi

De Biasi në dyshim për sulmin ndaj Izrealit
  • 2017-06-09

De Biasi në dyshim për sulmin ndaj Izrealit

Stërvitja e pasdites e kuqezinjve këtë të Enjte u përqendrua kryesisht te rreshtimi taktik që Shqipëria do të ketë në ndeshjen eliminatore për Botërorin Rusi 2018 kundër Izraelit. Pas minutave të para që zgjatën shumë pak krahasuar me ditët e kaluara, trajneri De Biasi u përqendru

No Pic available
  • 2017-06-09

Jahmir Hyka: Kombëtarja ka nevojë për mbështetje

Edhe për Jahmir Hykën që ndeshjen nuk e ndoqi dot, sepse po udhëtonte nga Amerika drejt Stambollit, për tiu bashkuar Kombëtares. Në këtë moment të vështirë, mesfushori ofensiv kërkon mbështetjen e të gjithëve, ndërsa e pranon se përsëritja e kualifikimit historik në Kampionatin E

No Pic available
  • 2017-06-08

Vrasja e biznesmenit në Fier, Apeli Vlorë prish dënimin për vëllezërit Hyka

Gjykata e Apelit të Vlorës ka rrëzuar dënimin me 50 vite burg gjithsej për vëllezërit Hyka dhe urdhëron lirimin e njërit prej tyre. Shtetasit Agim dhe Enea Hyka akuzohen për vrasjen e biznesmenit Taku Spaho, për të cilën u dënua me nga 25 vite burg. Apeli i Vlorës ka urdhëruar lirimi