Rezultate te kerkimit per termin: +Hys

Meta: total 409 / total_found 409 / time 0.000 / keyword[0] hys / docs[0] 409 / hits[0] 527 /
Mbyti gruan me jastëk, zbulohet motivi
  • 2019-03-23

Mbyti gruan me jastëk, zbulohet motivi

Burri që mbyti me jastëk gruan e tij, për ti shpëtuar arrestimit të policisë  kishte shkuar tek e motra në Berat. Mësohet se shtetasi Alvin Hysa, e ka vrarë bashkëshorten në orët e para të mëngjesit për motive xhelozia. Çifti Hysa jetonte në një banesë pothuajse të rrënuar në

Protesta e PD shkakton prerje kokash në Bashkinë Tiranë, Veliaj shkarkon
  • 2019-02-18

Protesta e PD shkakton prerje kokash në Bashkinë Tiranë, Veliaj shkarkon

Protesta e opozitës, zhvilluar më 16 shkurt para Kryeministrisë ka shkaktuar prerje kokash në Bashkinë e Tiranës, ku Erion Veliaj ka vendosur të shkarkojë nga detyra disa zyrtarë të lartë. Kryebashkiaku ka shkarkuar sot nënkryetaren Kozeta Mesiti, e propozuar nga PDIU. Veç Mesitit, Veli

Mashtrim me bastet, 10 mijë euro për ndeshje të fiksuara në Angli
  • 2018-10-04

Mashtrim me bastet, 10 mijë euro për ndeshje të fiksuara në Angli

Fenomeni i ndeshjeve të fiksuara në futboll nga kompani angleze, ka prodhuar skema mashtrimi edhe në Shqipëri. Prokuroria ka dërguar për gjykim ish-presidenten e ekipit te futbollit të Kastriotit, Anisa Hysa, e cila akuzohet për mashtrim ndaj nipit të presidentit të ekipit të futbollit t

Borxhet ekzekutuan 34-vjeçarin, varri i ri pa emër zbardhi ngjarjen (Detaje)
  • 2018-07-14

Borxhet ekzekutuan 34-vjeçarin, varri i ri pa emër zbardhi ngjarjen (Detaje)

Foto ilustruese Ekzekutimi dhe varrosja në mënyrë të mistershme e trupit të 34-vjeçarit Elion Hysa nga Laçi është një ngjarje për të cilën policia po vazhdon hetimet dhe zyrtarisht njofton se ka arrestuar Hysni Ramën, si autorin e dyshuar. Teksa hetimet vazhdojnë është zbardhur edhe

Vrasja dhe groposja e Elion Hysës, ndalohet një nga autorët (EMRI)
  • 2018-07-14

Vrasja dhe groposja e Elion Hysës, ndalohet një nga autorët (EMRI)

Gjetja e trupit të pajetë të Elion Kejsi Hysës në Nikël tronditi Policinë e Krujës, që nisi menjëherë hetimet për zbardhjen e ngjarjes, duke qenë se viktima ishte një person me precedentë penalë, i dënuar për vrasje dhe në kërkim prej 2015. Blutë e Krujës kanë arritur të iden

No Pic available
  • 2018-02-19

Korrupsioni me tenderin e rrugës, Apeli lë në burg ish-kreun e ARRSH-së

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Rrugëve, Dashamir Xhika, ka dalë sot para gjyqit në Gjykatën e Apelit Durrës, pasi ka kërkuar ndryshimin e masës së arrestit. Por Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën arrest në burg për Dashamir Xhikën dhe Andi Tomën, dy ish-Drejtorët e Përgjithsh

Hapet Panairi i 20-të i Librit
  • 2017-11-15

Hapet Panairi i 20-të i Librit

Ymeri: Të ulet në 5%, tvsh-ja e librit Panairi i 20-të i librit ka hapur siparin sot në Pallatin e Kongreseve. Më shumë se 100 shtëpi botuese nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia kanë ngritur stendat me botimet e tyre ndër vite. Në këtë vit jubile, kryetari i shoqatës së Botuesve Petri