Rezultate te kerkimit per termin: +Hysa

Total: 2795
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.288Z

Përkujtohet skenografi Shaban Hysa

U organizua dje në sallën e vogël të Teatrit Kombëtar një takim përkujtimor në nderim të mjeshtrit të madh të skenës, skenografit e piktorit Shaban Hysa. Hysa ishte ndër skenografët e parë profesionistë që punuan në Teatrin Kombëtar. Ai ishte autor i mbi 300 projekteve skenografik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.452Z

In memoriamm/Selim Hysa i Lashkizës

Selim Asllan Hysa lindi në fshatin Lashkizë të komunës Zall-Dardhë të rrethit Dibër në një familje me tradita të larta patriotike me 20 shkurt 1878. Familja e tij ka dhënë një kontribut të madh në luftën kundër turqve dhe serbëve, si dhe është angazhuar edhe gjatë Luftës së Dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.166Z

Hysa: Dialogu, shans për të gjithë

Nga Express më 28 shkurt 2011 në ora 18:00 Koordinatori i emëruar nga Qeveria e Kosovës për veriun, Ylber Hysa gjatë një debati të organizuar në Beograd, ka thënë se dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit është shans për të gjithë, por që Beogradi duhet të pranojë realitetin n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.912Z

Veriu, Hysa: Ska afate kohore per strategjine

Koordinatori i strategjise per integrimin e veriut te Kosoves, Ylber Hysa ka deklaruar se nuk ka afate kohore per aplikimin e ketij plani. “Ne 10 vjet nuk eshte bere shume per kete problem. Dhe kjo periudhe 10 vjecare me siguri nuk i lejon askujt komoditetin qe te vendose kufij ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.169Z

Familja Hysa, nga morti ne mort

Mengjesi i djeshem e ka gjetur qytetin e Beratit te vrenjtur dhe me nje qiell me re. Ndersa familjaret Hysa pergatiteshin per te percjelle per ne banesen e fundit tre viktimat e Farkes, nuk kane munguar dhe reshjet e shiut. Nje shi i imet, i bute ka shoqeruar gjithe ceremonine e varrimit te familjar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.483Z

Hysa: Nuk kemi ushtruar dhunë

 Deputeti socialist, Ndriçim Hysa, ka pranuar incidentin me Gardën, por ka hedhur poshtë qëndrimet e Gardës se kanë goditur punonjësit e shërbimit të brendshëm. "Kemi marrë pesë kallinj misri steril, që përfaqësojnë qarqet Elbasan, Dibër, Korçë, Berat dhe Fie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.162Z

Kurrikulat e mjekësisë, Dekani Hysa: Duhen integruar

TIRANE - “Kurrikulat e mjekësisë duhet të integrohen me njëra-tjetrën në funksion të një arsimimi me të mirë të studentëve të mjekësisë. Sipas Dekanit të Fakultetit të Mjekësisë, Bajram Hysa, në proces duhet të marrin pjesë mjeket më të mirë të cilët prej vitesh kan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama