Rezultate te kerkimit per termin: +Hysen +Hakanit

Meta: total 21 / total_found 21 / time 0.000 / keyword[0] hysen / docs[0] 3505 / hits[0] 5564 / keyword[1] hakanit / docs[1] 43 / hits[1] 56 /
Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin
  • 2019-01-10

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin

Sot Robert Ndrenika një prej ikonave të kinematografisë dhe teatrit shqiptar mbush 76 vjeç. Ai ka lindur më 10 janar të vitit 1942. Roli i tij i parë në kinematografi ka qenë ai i Gjergjit në filmin Oshëtim në bregdet një film i prodhuar më vitin 1966 nën regjinë e Hysen Hakanit. Në

No Pic available
  • 2017-11-07

Gëzim Kame, përvjetori i një regjisori

Në historinë e teatrit shqiptar, Gëzim Kame do të jetë gjithnjë regjisori par exelence, që solli një shije të patjetërsueshëm të teatrit të mirë. Me karakterin e tij modest, ai ndërtoi teatrin që të gjithë do të donim në teatrin e një qyteti me një histori aspak të qetë. Por,

Regjisori Muharrem Fejzo promovon librin e tij Të Pathënat
  • 2015-10-29

Regjisori Muharrem Fejzo promovon librin e tij Të Pathënat

Tiranë, 28 Tetor/ATSH/.-Regjisori Muharrem Fejzo promovon librin e tij "Të Pathënat", te premten në orën 12.00 në lulishten e Akademisë së Filmit dhe Multimedias Marubi në7 Tiranë.Libri rrëfen ngjarje e risjell episode, njerëz, emra e data nga koha e krijimtarisë së tij artistike dhe e

No Pic available
  • 2014-09-06

Shamikuqja, një natë magjike në Durrësin e gladiatorëve

TIRANE- Me 9 shtator, në natën e parë të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Durrës do shfaqet filmi i restauruar me muzikë të luajtur live enkas për këtë shfaqje...Një natë e paharruar do të jetë 9 shtatori në Durrës,  me rikthimin emocioneve të garës, të çmimeve të mëd

Pranvera e hidhur e Sandër Prosit
  • 2014-01-09

Pranvera e hidhur e Sandër Prosit

Një udhëtim në galerinë e personazheve të Sandër Prosit në 94-vjetorin e lindjes  Ai nuk mundi ta mbante më brenda vetes shqetësimin e tij. As ditët e gjata në det, shëtitjet e pasditeve në ato kohë xhirimesh nuk e qetësuan dot burrin me flokët e shpupuritura dhe vështrimin e

No Pic available
  • 2013-12-03

Legjenda e shtangës, Mirjan Hakani: Si ma shpëtoi jetën Edi Rama

TIRANE - Legjenda e peshëngritjes shqiptare, “Mjeshtri i Merituar i Sportit”, Mirjan Hakani, iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale tepër të vështirë dhe të kushtueshme në zemër, të realizuar me sukses në Spitalin Amerikan të Tiranës. Miri ia detyron jetën e tij të dyt

No Pic available
  • 2013-03-08

Saimir Kumbaro: “Pallatin176” e kanë masakruar

TIRANE - Roland Trebickën edhe në ditën e lamtumirës së tij, kolegët, regjisorët, miqtë nuk e ndanë nga roli ikonë i Jovan Bregut. Një rol, me të cilin ai fitoi dashurinë absolute të publikut. Edhe përmes lotëve dhe hidhërimit, dje binte shpesh e më shpesh fjala për komedinë e fa