Rezultate te kerkimit per termin: +Hyseni +Qeveris +Shqiptare

Meta: total 108 / total_found 108 / time 0.007 / keyword[0] hyseni / docs[0] 4453 / hits[0] 9917 / keyword[1] qeveris / docs[1] 168159 / hits[1] 289936 / keyword[2] shqiptare / docs[2] 238146 / hits[2] 466797 /
No Pic available
  • 2018-09-17

Jeta e mbretit Zog në Stamboll dhe zemërimi i Duçes

Mbreti arriti në Stamboll me 1 Maj 1939, herët në mëngjes. Ishte I shoqeruar nga shumica e Ministrave, disa oficere dhe familja e tij. Z. Xhaxhuli u nis nga Ankaraja me avion qe ta pristë. Unë nuk vajta sepse duhej qe dikush të rrinte në legatë.Gjenco D. Naçi ish diplomati I Zogut tregon n

Gjiknuri: Para sezonit turistik përfundon hyrja e qytetit të Sarandës
  • 2018-03-11

Gjiknuri: Para sezonit turistik përfundon hyrja e qytetit të Sarandës

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, bashkë me Ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro dhe deputetin e zonës, Alket Hyseni, vizituan këtë fundjavë Xhaminë e Gjin Aleksit në Russan të Delvinës. Kjo xhami po rikonstruktohet falë një bashkëpunimi midis Ministrisë së

No Pic available
  • 2017-04-07

Hapet xhamia më unike në trojet shqiptare (FOTO)

Nëse një ditë do shfaqej nevoja e ngritjes së një xhamie tek zona e ish-Bllokut në Tiranë, modeli më adekuat që do i shkonte asaj zone pa dyshim që do ishte ai i xhamisë që hapi dyert këtë të enjte në segmentin Sarandë Delvinë. Për momentin nuk ka ndonjë emër. Quhet thjesht xha

Mbërrijnë në Shqipëri 280 muxhahedinët e fundit, SHBA: Treguat guxim
  • 2016-09-10

Mbërrijnë në Shqipëri 280 muxhahedinët e fundit, SHBA: Treguat guxim

Ka përfunduar zhvendosja e muxhahedinëve nga Iraku drejt Shqipërisë. Sipas Organizatës së Kombeve të Bashkuara, grupi i fundit prej 280 personazh është nisur dje për të mbërritur sot në vendin tonë. Muxhahedinët jetonin në kampin Liria në Irak. Ndërkohë senatori amerikan John McCa

Konsullata e Milanos, MPJ: Fenomeni nuk implikon
  • 2016-03-09

Konsullata e Milanos, MPJ: Fenomeni nuk implikon

Shkarkimi i konsulles, zv.ministri raporton në komision Ngjarjet e javës së kaluar në Konsullatën e Milanos, ku pas denoncimeve në media për afera korruptive u shoqërua me një vendim të MPJ-së për shkarkimin e konsulles Luljeta Çobanaj, do të ishin pjesë e diskutimeve të djeshme në

No Pic available
  • 2016-01-05

Enver Hoxha dhe Tito, mesazhet në fshehtësi nëpërmjet Romës

Nexhmije Hoxha: Tanket sovjetike në Pragë, alarm në Beograd e Tiranë Nga Ylli Polovina* Në 4 qershor 1968, të martën, në kryeqytetin jugosllav u shpall gjendja e jashtëzakonshme, çfarë e rriti tensionin dhe nuk e uli zemëratën e të rinjve. Ata, me flamuj të kuq në duar si edhe me po

Qeveria e Kosovës zhvilloi mbledhjen e saj të rregullt, të njëzetën me radhë
  • 2015-03-24

Qeveria e Kosovës zhvilloi mbledhjen e saj të rregullt, të njëzetën me radhë

Prishtinë, 24 mars 2015 E drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa, Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e saj të rregullt, në të cilën ka miratuar projektligje nga pakoja e re fiskale e programit qeverisës, projektligje nga fusha e shëndetësisë dhe vendime të tjera. K