Rezultate te kerkimit per termin: +Hysi

Meta: total 1000 / total_found 3470 / time 0.002 / keyword[0] hysi / docs[0] 3470 / hits[0] 6339 /
No Pic available
  • 2019-03-21

Gara për Inspektorë të Lartë të Drejtësisë, KED shpall kandidatët (EMRAT)

Në përfundimit të afatit të caktuar të shpalljes Për hapjen e Procedurës së Aplikimit në Pozicionin Vakant Inspektor i Lartë i Drejtësisë, Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, pasi ka administruar dokumentacionin e kandidatëve që kanë shprehur interes për këtë pozicion, bën publi

Tronditet Saranda, vdes në zyrë kreu i Hipotekës
  • 2019-02-27

Tronditet Saranda, vdes në zyrë kreu i Hipotekës

Ka ndërruar jetë papritur drejtori i Hipotekës së Sarandës, Armand Hysi. Mësohet se Hysi, 44 vjeç ka qenë në zyrë kur dyshohet se ka pësuar një infarkt, çka ka sjellë dhe vdekjen e menjëhershme të tij. Përveç detyrës si drejtor i Hipotekës, Hysi ishte pedagog në Universitetin E

Kërkoi favore seksuale, Apeli lë në burg gjyqtarin e Fierit
  • 2019-01-25

Kërkoi favore seksuale, Apeli lë në burg gjyqtarin e Fierit

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka lënë në fuqi masën e sigurisë arrest me burg për gjyqtarin e Fierit Roland Hysi dhe psikologen Eloma Meçani. Këta të fundit u përfshinë në një skandal pak javë më parë pas një investigimi të një emisioni ivestigativ dhe denoncimit të nj

Veliaj: Do shembim 148 objekte në Qytetin Studenti, i hapim rrugë Kampusit
  • 2019-01-23

Veliaj: Do shembim 148 objekte në Qytetin Studenti, i hapim rrugë Kampusit

Bizneset i janë përgjigjur thirrjes së Kryeministrit dhe Bashkisë së Tiranës për të dhënë një dorë në rikonstruksionin e godinave të konvikteve në Qytetin Studenti. Falë nismës Adopto një konvikt, deri në verë do të përfundojë ndërhyrja në të gjitha hapësirat e përbashk

Gjyqtari i Fierit dhe psikologia lihen në burg
  • 2019-01-11

Gjyqtari i Fierit dhe psikologia lihen në burg

Gjykata për Krime të Rënda la në burg gjyqtarin Roland Hysi dhe psikologen Elona Mecani, të përfshirë në një aferë korruptive të publikuar disa ditë më parë në një emision investigativ. Mecani dyshohet se bënte rolin e sekseres, ndërsa në videon e bërë publike, gjyqtari Hysi, du

I kërkoi seks dhe 500 euro qytetares, KLGJ pezullon gjyqtarin e Fierit
  • 2019-01-10

I kërkoi seks dhe 500 euro qytetares, KLGJ pezullon gjyqtarin e Fierit

Këshilli i Lartë Gjyqësor me unanimitet votash ka pezulluar nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Fierit, Roland Hysi, i cili i ka kërkuar marrëdhënie seksuale dhe para një gruaje të divorcuar për ti dhënë kujdestarinë e fëmijës. Gjatë mbledhjes anëtarët e KLG shprehën vendosmërin

Veliaj: Këtë vit hidhen themelet për ndërtimin e 17 shkollave të reja
  • 2019-01-07

Veliaj: Këtë vit hidhen themelet për ndërtimin e 17 shkollave të reja

Veliaj: Këtë vit hidhen themelet për ndërtimin e 17 shkollave të reja; ulim numrin e nxënësve në klasa Ky fillim viti ka nisur i mbarë për të gjithë komunitetet e njësive 1 dhe 2 në kryeqytet. Një prej shkollave ikonë të Tiranës, gjimnazi Ismail Qemali, ka hapur dyert këtë fillim