Rezultate te kerkimit per termin: +Hyska

Meta: total 339 / total_found 339 / time 0.000 / keyword[0] hyska / docs[0] 339 / hits[0] 557 /
E ndaluar me ligj prej 10 vitesh, kripa e zezë vazhdon të shitet
  • 2018-07-28

E ndaluar me ligj prej 10 vitesh, kripa e zezë vazhdon të shitet

Edhe pse është e ndaluar, kripa e zezë vazhdon të përdoret masivisht në tryezën shqiptare. E kam përdorur më tepër kur bëj turshi. Edhe kur therim ndonjë rosë, sikur ia heq puplat më shpejt. I regj lëkurën, thonë qytetarët. Shqipëria ka qenë një vend që ka vuajtur nga deficenc

Konkursi, shpallen fituesit e drejtuesve të spitaleve rajonalë
  • 2017-11-21

Konkursi, shpallen fituesit e drejtuesve të spitaleve rajonalë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar listën e fituesve të konkursit për drejtorë të 12 spitaleve më të mëdha të vendit. Konkursi i organizuar nga kjo ministri ka shpallur këtë të hënë drejtuesit e rinj të 7 spitaleve rajonale, tre Qendrave Spitalore Universitare, “Nënë Ter

Botimet e reja të Panairit, cilët janë kuajt e betejës të shtëpive botuese
  • 2017-11-10

Botimet e reja të Panairit, cilët janë kuajt e betejës të shtëpive botuese

Pas disa ditësh, nis aktiviteti më i madh i promovimit të botimeve në Shqipëri, Panairi i Librit Tirana, i cili ka mbërritur në vitin e tij të 20-të. Pjesëmarrja e lartë, aktivitetet, shkrimtarët në stenda që firmosin autografë dhe lexuesit që dalin me trofetë e tyre të çm

Pa make up dhe e veshur sport, ja si dukej Brisi i tatimeve fundjavën në club (FOTO)
  • 2017-10-02

Pa make up dhe e veshur sport, ja si dukej Brisi i tatimeve fundjavën në club (FOTO)

rej kohësh i mungon angazhimit të saj publik, por Brisida Shehaj nuk mungon në jetën e natës së Tiranës. Fundjavën që lamë pas ish-drejtoresha e Tatimeve ka qenë së bashku me shoqërinë e saj tek çelja e clubit të Aurela Gaçes. Askush nuk do të vinte re Brisidën, nëse nuk do t

No Pic available
  • 2017-09-22

Emocionuese, fëmija me autizëm filloi të flasë duke dëgjuar Turin

Moderatori Turjan Hyska përmes një postimi të bërë në llogarinë e tij në Instagram, na ka bërë të ditur se një fëmijë me autizëm filloi të flasë duke ndjekur emisionin Oktapod. Mesa duket vogëlushi është adhurues i moderatorit shqiptar . Ky është Rexhi, një djalë që vuan nga

No Pic available
  • 2017-09-15

Ja çfarë nuk keni parë nga dasma e Orindës dhe Turit

Edhe pse ka qenë viti i dasmave VIP, ajo e kurorëzimit të moderatorit Turjan Hyska dhe këngëtares Orinda Huta është në listën e më të  bukurave. Dasma madhështore u organizua më datë 27 korrik dhe disa prej fotove ende nuk janë publikuar. Por fotografi i njohur Armand Habazi ka p

12 deputetët e rinj që futen në Parlament, nëse ministrat e Rama 2 lënë mandatin e deputetit
  • 2017-08-28

12 deputetët e rinj që futen në Parlament, nëse ministrat e Rama 2 lënë mandatin e deputetit

Nga Instituti i Studimeve Politike Më 2013 kryeministri Rama tha se do të ndjekë një risi në përfaqësimin politik, papajtueshmërinë midis mandatit të deputetit dhe të ministrit. Pjesa më e madhe e ministrave, përfshirë edhe ministrat e LSI aleate, dhanë dorëheqje nga mandati parlame