Rezultate te kerkimit per termin: +Ibrahim +Kodrs

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] ibrahim / docs[0] 8926 / hits[0] 15031 / keyword[1] kodrs / docs[1] 16 / hits[1] 24 /
No Pic available
  • 2010-08-16

E rralle, Zbulohet në Apoloni, busti i atletit romak

Në qytetin antik, ekipi shqiptaro-francez bën zbulimin më spektakolar Aparati fotografik nga lart nxjerr nj statuj t bardh, me kokn plot kaurrela -ky bust sht zbuluar dje n Apoloni. Dje, zyrtarisht ky zbulim sht dhn nga Ministria e Kulturs. Nj bust q paraqet nj atlet romak, s

No Pic available
  • 2008-11-01

540 vjetori i vdekjes s Sknderbeut: Ekspozit n GKA

T paktn 22 vepra n piktur (vaj) dhe 5 portrete n skulptur (dru, bronz), kushtuar heroit kombtar t shqiptarve, Gjergj Kastriot Sknderbeut , pjes e koleksionit t Galeris Kombtare t Arteve do t prezantohen t enjten n mbrmje,(17 janar) n ekspozitn "Sknderbeu n Artet Pamore" q do t elet ne Salln e Rili