Rezultate te kerkimit per termin: +Ibrahim +Kodra

Meta: total 426 / total_found 426 / time 0.000 / keyword[0] ibrahim / docs[0] 8926 / hits[0] 15031 / keyword[1] kodra / docs[1] 5399 / hits[1] 8573 /
Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut
  • 2019-03-25

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut

Majlinda Bregu, ish-ministrja e Integrimit, aktualisht në rolin e  Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka treguar për jetën e saj personale në emisionin My Living në Vizion Plus.   Bregu ka treguar rreth jetesës së re në Sarajevë dhe qëndrimin lar

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë
  • 2019-02-04

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë

Nga Ibrahim Kodra tek Lasgush Poradeci Leterno femminino quhet ekspozita e cila bën bashkë emra të njohur të artit shqiptar, në hapësirën e Rezidencës Italiane për të vijuar deri më 30 prill. Nën kurimin e Artan Shananit, në këtë ekspozitë do të shihen vepra nga Arben Bajo, Llambi B

Elyar, poeti i dashurisë dhe i lirisë
  • 2018-11-19

Elyar, poeti i dashurisë dhe i lirisë

(Me rastin e përvjetorit të vdekjes) Luan Rama Së shpejti do të jemi bashkë dhe meqë skemi humbur shijen e njëri-tjetrit, ne do ti gëzojmë qeniet tona. Endërroj gjinjtë e tua, sytë e tua, seksin tënd të mrekullueshëm Gala dorogaja Nga një letër e Paul Eluard dërguar gruas së tij.

Ibrahim Kodra udhëton në Shkup
  • 2018-05-11

Ibrahim Kodra udhëton në Shkup

Në 100-vjetorin e lindjes së Ibrahim Kodrës, një prej piktorëve e njohur shqiptar ,Galeria kombëtare e Maqedonisë do të hapë një ekspozitë kushtuar figurës së tij në bashkëpunim me Galerinë kombëtare të Kosovës. Ibrahim Kodra (22.04.1918, Ishëm, Shqipëri 07.02.2006, Milano, Ita

Këshilli Bashkiak miraton me 32 vota Buxhetin për vitin 2018
  • 2017-12-21

Këshilli Bashkiak miraton me 32 vota Buxhetin për vitin 2018

Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi me 32 vota  buxhetin e vitit të ardhshëm. Për vitin 2018, investimet e parashikuara nga Bashkia e Tiranës për tu zhvilluar në kryeqytet do të pësojnë një rritje prej 16%, krahasuar me vitin aktual. Gjatë prezantimit të buxhetit të Bashkisë së T

No Pic available
  • 2017-11-16

 Bregdeti i Spillesë, si u ndanë tokat për familjaret e Elvis Rroshit dhe ish-kreut të PS 

TIRANË- Policia e Shtetit ka zbuluar një skemë të falsifikimit dhe tjetërsimit të 36 hektare tokë shtetërore ranishte në zonën bregdetare Spille Kavajë, duke arrestuar, shpallur në kërkim e proceduar 10 zyrtarë lokalë. Në kërkim është shpallur edhe vjehrri i kreut të PS Kava

No Pic available
  • 2017-08-28

Qamil Grezda, grabitqari i bukurisë së natyrës 1917-1992

Gruaja e ndrojtur në tablonë e Qamil Grezdës Sytë e saj dallojnë lehtë ndrojtjen, në portretin ku piktori është kujdesur të mos humb asgjë ndjesi. Një grua e plotë me jetën që duket që I lexohet në fytyrë. Kjo është vetëm një prej tablove të Qamil Grezdës, një prej piktorëv