Rezultate te kerkimit per termin: +Ibrahim +Rugova

Total: 3109
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.378Z

Ibrahim Rugova

Ibrahim Rugova u lind me 2 dhjetor 1944 ne fshatin Cerrce afer Istogut. Me 10 janar 1945, komunistet jugosllave ia pushkatojne babane dhe gjyshin. Rugova diplomoi ne Degen e Albanologjise ne Universitetin e Prishtines, ndersa nje vit akademik qendroi ne Paris, ne Ecole Pratique des Hautes Etudes, ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.214Z

Ripërtërihet Ibrahim Rugova

Nga Express më 14 shtator 2011 në ora 17:49 Kreatorja e modës Blerina Kllokoqi-Rugova është bërë nënë për herë të dytë. Kllokoqi-Rugova, e cila është e martuar me djalin e madh të ish-presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova, Mendim Rugova, ka lindur një vogëlush të hënën, më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.916Z

Kujtohet Ibrahim Rugova

brbrSot shenohet 70-vjetori i lindjes se nje prej politikaneve me te medhenj shqiptare ish-presidentit te Kosoves Ibrahim Rugova Me rastin e kesaj dite perfaqesuesit kryesore te Lidhjes Demokratike te Kosoves partise se Rugoves zhvilluan homazhe te varri i atij qe eshte cilesuar si themeluesi i Koso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.653Z

Lavdi Presidentit Ibrahim Rugova

SAMI REPISHTI Më 22 janar 2006, në Prishtinë, Kosova e lirë, pushoi zemra fisnike e Presidentit të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova. Vdekja e tij, në moshën 61-vjeçare, megjithëse jo e papritun, ka tronditë zemrat e miliona shqiptarëve dhe miqve të huej në çdo kand të botës. Humbja e ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.567Z

Kamez inagurohet shkolla Ibrahim Rugova

Kamza ka tashme nje shkolle 9-vjecare teresisht te re e cila do te mbaje emrin Ibrahim Rugova. Inagurimi i shkolles eshte bere sot ne nje cerenomi ku i pranishem ishte kryeministri Sali Berisha i shoqeruar nga ministri i Arsimit Myqerem Tafaj. Po ashtu ne inagurim ishte edhe djali i ish-President

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.925Z

Ibrahim Rugova kishte dy ditëlindje

Adnan Merovci, një nga bashkëpunëtorët më të afërt të Presidentit të parë të Kosovës, ka deklaruar se Ibrahim Rugova i ka pasur dy data të lindjes, këtë që sot ia kujtuan i madh e i vogël, dhe një tjetër më datën 2 shkurt të vitit 1944. "E kam parë shpesh kur i ka mbushur doku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.880Z

Ibrahim Rugova përjetësohet në Tiranë

Tirana nderon 4-vjetorin e pavarësisë së Kosovës dhe ish-presidentin e saj, Ibrahim Rugova, duke i dhënë emrin e tij një rruge. Në ceremoninë e organizuar me këtë rast nga Bashkia e Tiranës  mori pjesë edhe kryetari i komunës së Prishtinës, Isa Mustafa. E ndjej vetën të privilegju

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama