Rezultate te kerkimit per termin: +Ibrahimi

Meta: total 1000 / total_found 2226 / time 0.001 / keyword[0] ibrahimi / docs[0] 2226 / hits[0] 3620 /
No Pic available
  • 2019-03-27

Marku shkund prokurorët e Tiranës: Po zvarrisni çështjet, hetimet pa sukses!

Ditën e sotme, kryeprokurorja Arta Marku ka marrë pjesë në mbledhjen e drejtuar nga Elisabeta Marku për të bërë analizën vjetorë të punës në Prokurorinë e Tiranës. Shefja e organit të akuzës, në sytë e kreut të KLP-së, Gent Ibrahimi, i ka bërë një dush të ftohtë vartësve t

Aksidenti i minibusit/ Vdes 18-vjeçarja, plagoset i fejuari dhe 7 persona (FOTO)
  • 2019-03-21

Aksidenti i minibusit/ Vdes 18-vjeçarja, plagoset i fejuari dhe 7 persona (FOTO)

Një 18-vjeçare, e cila udhëtonte së bashku me të fejuarin e saj me mjetin tip Volkswagen, që u përplas paraditen e sotme me një minibus të linjës Sarandë-Elbasan në Tepelenë, ka ndërruar jetë. Mësohet se Shqiponja Xhaferri kishte marrë plagë të rënda në aksidentin e ndodhur në

KLP hap garën për Kryeprokuror të Përgjithshëm
  • 2019-03-19

KLP hap garën për Kryeprokuror të Përgjithshëm

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Lartë të Prokurorisë është hapur gara për të zgjedhur prokurorin e Përgjithshëm. Në axhendën e publikuar nga ana e Këshillit të Lartë të Prokurorisë thuhet se Do bëhet miratimi i rregullores Mbi kriteret dhe procedurën për përzgjedhjen e k

Identifikohet trupi i pajetë në Shkumbin, kishte humbur më 8 shkurt (EMRI)
  • 2019-03-07

Identifikohet trupi i pajetë në Shkumbin, kishte humbur më 8 shkurt (EMRI)

Trupi i pajetë i një të moshuari u gjet sot në rrjedhën e lumit Shkumbin, pranë fshatit Muriqan të Elbasanit. Viktima është identifikuar si shtetasi Ibrahim Xhakeri, 80 vjeç. Familjarët kishin humbur kontaktin me të moshuarin në datën 8 shkurt dhe për më tepër e kishin denoncuar zhd

Publikohen formacionet zyrtare të derbit, surprizon Gega!
  • 2019-03-01

Publikohen formacionet zyrtare të derbit, surprizon Gega!

Albi Doka në stol dhe Cobbinah në fushë, Ardian Mema ka zgjidhur dilemën e fundit përsa i përket formacionit duke i besuar një vend titullari mesfushorit ganez. Ndërkohë risia në formacionin zyrtar të Partizanit është Dilaver Duka aktivizimi i të cilit ka spostuar në mbrojtje Atandë

Kërkesa e PD-LSI për shkarkimin e Arta Markut, KLP: Ja pse nuk shprehemi dot
  • 2019-02-25

Kërkesa e PD-LSI për shkarkimin e Arta Markut, KLP: Ja pse nuk shprehemi dot

Ka kaluar rreth një muaj nga koha kur krerët e dy grupeve parlamentare të opozitës, Petrit Vasili i LSI dhe Edmond Spaho i PD, kërkuan nga KLP shkarkimin e kryeprokurores Arta Marku. Ata argumentonin se ajo është ngarkuar me detyrë nga ligji që të verifikojë integritetin e figurës për t

KLP miraton komandimin e 6 këshilltarëve
  • 2019-02-22

KLP miraton komandimin e 6 këshilltarëve

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka zhvilluar mbledhjen e radhës paraditen e së premtes, pa praninë e mediave. Në mbledhjen, e cila zhvillohet vetëm një ditë pas mbylljes së afateve ligjore të aplikimeve për në SPAK, janë miratuar komandimi i 6 këshilltareve pranë KLP. Bëhet e ditur