Rezultate te kerkimit per termin: +Ibrahimit

Meta: total 383 / total_found 383 / time 0.000 / keyword[0] ibrahimit / docs[0] 383 / hits[0] 574 /
No Pic available
  • 2017-04-17

Festa e Pashkëve: Pa Zot nuk ka paqe

Askush nuk e anashkalon dot: Fuqia e tij lëviz malet. Vetëm me besimin fetar, mund të zhvillohet paqja në botë, jo pa të, edhe pse kjo tingëllon paradoksale në kohët e sotme, mendon Astrid Prange de Oliveiraa. Të krishterë e myslimanë të të gjitha vendeve bashkohuni! Bashkohuni kundë

Trashëgimtarët e Aqif Pashë Elbasanit: Si na grabitën pronat
  • 2017-04-11

Trashëgimtarët e Aqif Pashë Elbasanit: Si na grabitën pronat

Një notere në Elbasan lëshon prej 24 vitesh akte të ndryshme trashëgimie, me trashëgimtar të ndryshëm! Si pasojë e këtyre akteve, janë zhvilluar dhjetëra procese gjyqësore, ku në fund, të “humbur” kanë dalë pasardhësit e gjakut të Aqif Pashë Elbasanit. Ky i fundit ka

Ndalimi i filmave të komunizmit, flet Piro Milkani: Çdokush e ka pultin në dorë
  • 2017-03-14

Ndalimi i filmave të komunizmit, flet Piro Milkani: Çdokush e ka pultin në dorë

Fatmira NIKOLLI Viti 1962. I sapo kthyer nga studimet Piro Milkani, bashkë me Viktor Gjikën, po xhironte një film, që sot nuk ia ka fort ënda ta shohë. Detyrë e posaçme- diversantë, zbulime, sigurim. I ardhur nga një botë liberale, duke qenë se nuk ishim budallenj, e kuptonim që ai f

Luftë dhe Paqe, Kukësi-Partizani 0-0
  • 2017-02-26

Luftë dhe Paqe, Kukësi-Partizani 0-0

Do të meritonte titullin Lufta dhe Paqja nëse do të ishte roman, Kukësi Partizani. Luftë sportive për 90 minuta në tapetin e blertë me duele të forta në çdo cep të fushës, luftë të shëmtuar për disa minuta në tribuna me goditje në distancë mes dy tifozerive në pjesën e dytë,

Ekuban rizgjon Partizanin
  • 2016-11-26

Ekuban rizgjon Partizanin

Nga Ekuban te Ekuban. Partizani i falet sulmuesit ganez për tu rikthyer te fitorja pas 3 barazimeve rresht në kampionat. Qendërsulmuesi afrikan, i cili kishte shënuar golin e vetëm në suksesin e fundit ndaj Korabit, vendosi me një gol me peshë edhe përballë Teutës, duke rikthyer buzëqesh

Flamurtari me probleme mposht Skënderbeun
  • 2016-11-05

Flamurtari me probleme mposht Skënderbeun

Në momentin më të diskutueshëm, skuadra vlonjate e Flamurtarit bën surprizën në fushën e saj duke mundur 2-0 kampionët e Skëndërbeut. Kur përflitet heqja e pikëve për vlonjatët, në fushë ata i janë rikthyer suksesit duke mundur një nga skuadrat më të mira të kampionatit. Ka qen

Luftëtari lufton deri në fund dhe ndal Partizanin
  • 2016-11-05

Luftëtari lufton deri në fund dhe ndal Partizanin

Partizani humbi një mundësi të artë për të marrë edhe përkohësisht kreun e Kategorisë Superiore. Të Kuqtë u ndalën në barazim 1-1 nga Luftëtari në ndeshjen e parë sezonale që këta të fundit luanin në shtëpinë e tyre. Golat u shënuan që të dy në pjesën e dytë të lojës.