Rezultate te kerkimit per termin: +Ibrahimit

Meta: total 403 / total_found 403 / time 0.000 / keyword[0] ibrahimit / docs[0] 403 / hits[0] 596 /
KLP riformaton Prokuroritë në Lushnje e Fier me drejtues të rinj (EMRAT)
  • 2019-04-01

KLP riformaton Prokuroritë në Lushnje e Fier me drejtues të rinj (EMRAT)

Në mbledhjen e zhvilluar paraditen e kësaj të hëne, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka caktuar përkohësisht në pozicionin e drejtuesit të Prokurorisë së Shkallës së Parë të Lushnjës, prokurorin Arben Dyla, ndërsa në atë të Fierit, prokuroren Violeta Shkurta, që të dy me nga 7

Top Story, motra e Ibrahim Bashës tregon pasionin e saj për Policinë e Shtetit
  • 2019-01-24

Top Story, motra e Ibrahim Bashës tregon pasionin e saj për Policinë e Shtetit

Habibe Basha i drejtohet çdo ditë Komisariatit Nr. 3, ku prej 3 vitesh po punon si efektive e Patrullës së Përgjithshme. Habibja kryen ritualin e saj çdo ditë, regjistrohet në librin e shërbimit, kontrollon armën, njihet me detyrat dhe më pas del në patrullim. Në vitin 2017 jam bërë p

Top Story, babai i Ibrahim Bashës: Ende nuk e di sesi ma kanë vrarë djalin!
  • 2019-01-24

Top Story, babai i Ibrahim Bashës: Ende nuk e di sesi ma kanë vrarë djalin!

Në një video, pak muaj përpara se të ndahej nga jeta, Ibrahim Basha shihet duke bërë stërvitje. Ai kishte marrë pjesë në disa misione në Afganistan me trupat ushatarake, ishte tepër i përgatitur, e mbi të gjitha i patrembur. Fatkeqësisht, Ibrahim Basha u vra pabesisht mëngjesin e 24

No Pic available
  • 2019-01-19

Florian Vlashi: Kozma Lara, ikja e një brezi të ndritur

Më hidhëroi shumë vdekja e profesor Kozma Larës. Brezi i ndritur i muzikës shqiptare po largohet pak nga pak në një “diminuendo” pa “rallentando”. Marr partiturën e tij nga një dosje e vjetër ku është bashkë me veprën e Feim Ibrahimit. Të dyja titullohen “

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin
  • 2019-01-10

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin

Sot Robert Ndrenika një prej ikonave të kinematografisë dhe teatrit shqiptar mbush 76 vjeç. Ai ka lindur më 10 janar të vitit 1942. Roli i tij i parë në kinematografi ka qenë ai i Gjergjit në filmin Oshëtim në bregdet një film i prodhuar më vitin 1966 nën regjinë e Hysen Hakanit. Në

Izraeli dhe SHBA-të largohen nga UNESCO
  • 2019-01-02

Izraeli dhe SHBA-të largohen nga UNESCO

Marrëdhëniet jo të mira mes Izraelit dhe UNESCO-s morën fund me përfundimin e vitit 2018. Edhe SHBA-ja ka ndjekur shembullin e Izraelit, duke e lënë Organizatën Arsimore, Shkencore dhe Kulturore të Kombeve të Bashkuara (UNESCO), të cilën Uashingtoni e ka akuzuar për paragjykimeve ndaj I

SPAK-u, kreu i KLP-së: Kandidatët duhet të kalojnë Vettingun
  • 2018-12-28

SPAK-u, kreu i KLP-së: Kandidatët duhet të kalojnë Vettingun

Kur mund të fillojë emërimi i prokurorëve për në SPAK? Kjo është pyetja në mendjen e të gjithëve, përgjigjet Gent Ibrahimi. Tashmë, pyetja për SPAK-un dhe për prokurorin e përgjithshëm është pjesë e përditshmërisë së Gent Ibrahimit, por edhe anëtarëve të tjerë të KLP-s