Rezultate te kerkimit per termin: +Ibrahimovic

Meta: total 1000 / total_found 2212 / time 0.001 / keyword[0] ibrahimovic / docs[0] 2212 / hits[0] 3292 /
No Pic available
  • 2017-06-11

Real, merkato, dasma e Messi-t në karikaturat e Omar Momani-t

10 ditëshi i parë i qershorit zbuloi fituesin e Ligës së Kampioneve, Real Madrid-in, por solli edhe shumë momente të tjera nga bota e futbollit, disa prej të cilave vijnë përmes penelit të karikaturistit të Goal, Omar Momani.   Zlatan Ibrahimovic dhe Diego Costa bëjnë gjithçka p

No Pic available
  • 2017-06-07

Man. Utd e Chelsea në garë për Dybala

Paulo Dybala përfundon në shënjestrën e Manchester United dhe Chelsea. Sipas të përditshmes spanjolle Mundo Deportivo, 2 klubet angleze janë gati të hidhen në sulm për futbollistin e Juventusit sigurisht duke përfituar nga zhgënjimi i argjentinasit për humbjen në finalen e Cardiffit. S

Pagat në MLS, ja sa përfitojnë Gashi e Hyka
  • 2017-04-26

Pagat në MLS, ja sa përfitojnë Gashi e Hyka

Emrat e mëdhenj të futbollit europian kanë zbuluar prej kohësh Amerikën. Përfitimet financiare nga lojtarët në perëndim të karrierës janë të konsiderueshme, ndërsa trajtim preferencial në tokën e mundësive kanë edhe dy kuqezinjtë, Shkëlzen Gashi dhe Jahmir Hyka. Dominimi i tij mu

Cavani drejt rinovimit me PSG deri më 2020
  • 2017-04-23

Cavani drejt rinovimit me PSG deri më 2020

Edinson Cavani te Paris Saint Germain deri ne vitin 2020. Sulmuesi uruguain ka arritur marrëveshjen me drejtuesit e klubit parizien për zgjatjen e kontratës aktuale edhe me 2 vite të tjera duke hedhur kështu poshtë zërat për një largim të El Matador nga skuadra franceze në fund të këtij

Man. Junajtid, Lion e Ajaks kualifikim me vuajtje
  • 2017-04-21

Man. Junajtid, Lion e Ajaks kualifikim me vuajtje

Man.UTD, Ajax, Celta Vigo dhe Lyon janë 4 skuadrat gjysmëfinaliste të Europa League pas 4 sfidave cerekfinale shumë të luftuara, aq sa 3 prej tyre u zgjidhën vetëm në kohën shtesë. Një gol i Rashford në pjesën e dytë të shtesës i dha kualifikimin skuadrës së Mourinhos, që në Old

Dëmtohen rëndë Ibra dhe Rojo, Murinjo dhe Junajtid në ankth
  • 2017-04-21

Dëmtohen rëndë Ibra dhe Rojo, Murinjo dhe Junajtid në ankth

Trajneri i Mançester Junajtid, Hoze Murinjo, tha se lajmi fillestar për lëndimet e Zlatan Ibrahimoviç dhe Marcos Rojo është mjaft negativ. Dy futbollistët në fjalë pësuan probleme në gjunjë, ndërsa Junajtid shënoi në gjysmëfinale të Europa League, duke marrë fitoren 2-1 në kohën

Futbollistja shqiptare që krahasohet me Zlatan Ibrahimovic
  • 2017-04-17

Futbollistja shqiptare që krahasohet me Zlatan Ibrahimovic

Kosovare Asllani është një futbolliste me origjinë shqiptare e cila luan për ekipin e femrave të Manchester City dhe skuadrën kombëtare të Suedisë. E njohur ndryshe si Kocce, ajo ka lindur në Kristianstad  të Suedisë.  Prindërit e saj u shpërgulën nga Kosova në Suedi në v