Rezultate te kerkimit per termin: +Ibro

Meta: total 325 / total_found 325 / time 0.000 / keyword[0] ibro / docs[0] 325 / hits[0] 439 /
Ushtarët e ISIS-it duan të kthehen në atdhe por refuzohen: Janë të rrezikshëm
  • 2019-03-13

Ushtarët e ISIS-it duan të kthehen në atdhe por refuzohen: Janë të rrezikshëm

Bosnja po përgatitet të marrë dy prej shtetasve të saj të dyshuar si luftëtarë të Shtetit Islamik në Siri dhe tani janë në paraburgim në një kamp të drejtuar nga kurdët në veri të atij vendi, tha të hënën ministri i sigurisë. Mendohet se qindra njerëz janë larguar nga Evropa p

Protesta e 16 shkurtit, gazeta Shqip zbardh planin e organizimit
  • 2019-01-25

Protesta e 16 shkurtit, gazeta Shqip zbardh planin e organizimit

Gazeta “Shqip” ka zbardhur planin e opozitës për nisjen e përgatitjeve të protestës kombëtare të 16 shkurtit, e cila parashikon të japë një sinjal të fortë kundër qeverisë së kryeministrit Rama, ku qëllimi final është rrëzimi i tij nga pushteti. Për të arritur këtë

PD mbledh sot Këshillin Kombëtar, çështjet që do diskutohen
  • 2019-01-19

PD mbledh sot Këshillin Kombëtar, çështjet që do diskutohen

Sot në orën 11:00 anëtarët e Këshillit Kombëtar janë thirrur për të votuar për funksionarët që do të drejtojnë Partinë Demokratike në 4 vitet e ardhshme. Në rendin e ditës ka dy çështje shumë të rëndësishme, së pari zgjedhjen e kryesisë se re të Partisë Demokratike, por

Këshilli Kombëtar, Basha rikthen Nishanin në PD (EMRAT)
  • 2019-01-18

Këshilli Kombëtar, Basha rikthen Nishanin në PD (EMRAT)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar emrat e propozuar nga ai për Këshillin Kombëtar të PD-së. Basha ka vendosur të rikthejë në PD ish-presidentin e Republikës, Bujar Nishani duke e propozuar si kryetar të Këshillit Kombëtar të PD. Kandidatët për anëtarë të kryesi

PD kërkon tradhtarët në parti 9 muaj para zgjedhjeve lokale
  • 2018-09-27

PD kërkon tradhtarët në parti 9 muaj para zgjedhjeve lokale

Nëntë muaj para zgjedhjeve lokale partia më e madhe në opozitë ka nisur përgatitjet për betejën elektorale. Kryetari i Partisë Demokratike ka urdhëruar nisjen e zgjedhjeve në nivelin bazik të partisë, seksione dhe grup seksione. Në udhëzimin e krye-demokratit bie në sy porosia për

No Pic available
  • 2017-08-29

Goditet me thikë 30 vjeçari në Tiranë, policia arreston autorin

Një 30 vjeçar ka mbetur i plagosur me armë të ftohta në Rrugën “Pandi Dardha”, në zonën e Laprakës në Tiranë. Policia bëri me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:15 ku shtetasi me iniciale A.Z, është qëlluar me thikë. I riu ka përfunduar në spital. Policia sqaron

Plagosje me thikë në Tiranë, arrestohet autori
  • 2017-08-29

Plagosje me thikë në Tiranë, arrestohet autori

Një plagosje me thikë ka ndodhur gjatë mbrëmjes së sotme në Tiranë. Mësohet se plagosja ka ndodhur rreth orës 22:15, pas një konflikti në Rrugën “Pandi Dardha”, Laprakë. Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Komisaraitit të Policisë Nr 3, të cilët kanë konstatuar sh