Rezultate te kerkimit per termin: +Idriz +Sulejmanit

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] idriz / docs[0] 1920 / hits[0] 2682 / keyword[1] sulejmanit / docs[1] 291 / hits[1] 451 /
No Pic available
  • 2016-09-08

Idriz Sulejmani: Deputet në Kuvendin e Kroacisë, për të ndalur diskriminimin social të shqiptarëve

Në prag të zgjedhjeve të 11 shtatorit Idriz Sulejmani, shqiptari që jeton dhe vepron në Kroaci, sërish ka vendosur që të kandidojë për zgjedhjet parlamentare në Kroaci, pas siç thotë ai, padrejtësive që i janë bërë në garat e fundit për deputet në parlamentin kroat. Kandida

No Pic available
  • 2010-01-27

Ish- të përndjekurit, lista me 100 emrat me mangësi në dokumentacion

Autori i Lajmit: Entela Duraj Statistikat në Shqipëri flasin për rreth 48 mijë vetë që kanë përfituar statusin e ish- të përndjekurit politik. Nga këta pritet që përfitues nga procesi i dëmshpërblimit të jenë rreth gjysma e tyre. Aktualisht vazhdon shpërndarja e lekëve në banka

No Pic available
  • 2008-11-05

"Gaxhai", provat në gjyq për gjashtë vrasjet e ‘97

 Armand BajramiProkuroria e Krimeve të Rënda paraqiti dje në gjykatë provat shkresore për gjashtë vrasje dhe një tentativë vrasje të vitit 1997, të cilat i atribuohen Gazmend Brrakës dhe bandës së drejtuar prej tij. Bëhet fjalë për prova të mbledhura nga prokuroria dhe policia,