Rezultate te kerkimit per termin: +Ikim

Meta: total 1000 / total_found 1122 / time 0.000 / keyword[0] ikim / docs[0] 1122 / hits[0] 1345 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Sanitarja e spitalit tregon si u inefektua me tuberkuloz gjatë punës

Plot 15 vjet duke punuar në spitalin rajonal të Durrësit, vitet e fundit duke iu përkushtuar pacientëve me tuberkuloz,  pa e ditur se një ditë do të preket edhe ajo nga kjo sëmundje infektive.   Pacientja F.S, 45 vjeç është e shtruar  në spitalin universitar Shefqet Ndoqi

No Pic available
  • 2017-06-22

Sanitarja e spitalit tregon si u infektua me tuberkuloz gjatë punës

Plot 15 vjet duke punuar në spitalin rajonal të Durrësit, vitet e fundit duke iu përkushtuar pacientëve me tuberkuloz,  pa e ditur se një ditë do të preket edhe ajo nga kjo sëmundje infektive.   Pacientja F.S, 45 vjeç është e shtruar  në spitalin universitar Shefqet Ndoqi

No Pic available
  • 2017-06-13

Nga Armir Shkurti/ Partia 56 fituese e zgjedhjeve në Shqipëri!

Nga Armir Shkurti/ 56   a është përqindja e shqiptarëve që duan tia mbathin nga ky vend. Kjo sipas sondazhit të institutit me famë botërore Gallup. Ky institut ka pyetur shqiptarët nëse duam të ikim nga Shqipëria dhe gati 6 në 10 vetë janë përgjigjur po! Dua të iki!. Kam përshtypj

DEMOKRACIA, SI NJË BASTORE PUBLIKE
  • 2017-06-06

DEMOKRACIA, SI NJË BASTORE PUBLIKE

Fadil LEPAJA  Edhe pak ditë, sërish po na bëjnë rresht te kutitë e votimit. Vështirë me i ikë  idesë se po bëhemi bashkëpunëtorë në krim, pavarësisht se si do të votosh. Pastaj, e kemi marrë me përtesë. As realiteti nuk duket aq real sa do të duhej. Shumë shpesh, dhe pa arsye,

No Pic available
  • 2017-06-03

Nga Gjergj Bojaxhi/ Ne nuk ikim nga ky vend. Të ikin ata nga politika

Nga Gjergj Bojaxhi Ky vend ka shumë shpresë. Shumë. Gjithsesi duhet të kthejmë kokën para se të shohim përpara. Kaq i mirë ka qenë ky vend gjatë Rilindjes sa për katër vjet humbën shpresën 200.000 shqiptarë dhe lanë gjënë e tyre më të shtrenjtë: tokën ku ishin rritur, njerëzi

No Pic available
  • 2017-06-02

Eksodi i shqiptarëve, Bojaxhi: Rilindja fajtore, Sfida iu kthen shpresën

Kandidati për Tiranën i Partisë Sfida për Shqipërinë, Gjergj Bojaxhi, akuzoi qeverinë Rama si shkaktare për eksodin e shqiptarëve. Sipas Bojaxhiut, Rilindja gënjeu shqiptarët dhe kjo ishte arsyeja e largimit të 200.000 shqiptarëve. Bojaxhiu: U larguan sepse panë një vend që nuk drejt

No Pic available
  • 2017-05-25

A do të ketë marrëveshje PDIU-LSI? Idrizi flet për korsitë

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi i ftuar në Arena nga Dritan Hila në Ora News sqaron nëse partia e tij do të ketë marrëveshje me Lëvizjen Socialiste për Integrim. Pjesë nga deklaratat: Hila: A keni pasur marrëveshje me z. Meta përpara se të vinim te marrëveshja? Idrizi: Absolutisht jo.