Rezultate te kerkimit per termin: +Ikim

Meta: total 805 / total_found 805 / time 0.001 / keyword[0] ikim / docs[0] 805 / hits[0] 934 /
Një grusht kundër fatalizmit
  • 2015-05-01

Një grusht kundër fatalizmit

Nga Gentian Kaprata Rama është një njeri kokëfortë dhe këtë fakt e njohin gjithë shqiptarët që nga koha kur drejtonte Bashkinë e Tiranës. Në këtë pikë nuk po themi asgjë të re, nëse nuk shtojmë se z. Rama edhe në ushtrimin e qeverisjes si Kryeministër po sillet si i tillë.

Xhafaj përplaset me Dash Pezën
  • 2015-04-30

Xhafaj përplaset me Dash Pezën

Tiranë - Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafaj dhe deputeti i Partisë Socialiste, Dashamir Peza, janë përplasur dje gjatë mbledhjes së Komisionit. Shkak për këtë konflikt jo të zakonshëm është bërë largimi i deputetëve të maxhorancës në kafe, gjatë kohës që pjesa tj

Shishtaveci dhe eksodi nga Shqipëria drejt Gjermanisë
  • 2015-04-28

Shishtaveci dhe eksodi nga Shqipëria drejt Gjermanisë

Eksod nga Shqipëria - Vetëm programet e zhvillimit për të dalë nga varfëria frenojnë eksodin me motive ekonomike. Ilir Cenaj e ka parkuar kamionin buzë rrugës dhe pret të kalojë pikën kufitare të Morinës, në Kukës. Automjete të vogla dhe kamionë hyjnë dhe dalin në të dyja an

Marinzë, banorët apelojnë: Duam të largohemi, nuk jetohet këtu
  • 2015-04-26

Marinzë, banorët apelojnë: Duam të largohemi, nuk jetohet këtu

Shpërthimet e ndodhura në Patos Marinzë e kanë bërë të pabanueshme këtë zonë, kështu shprehen banorët e zonës ku ndodhi shpërthimi i gazit. Ata kërkojnë të largohen familjarisht dhe të zhvendosen diku tjetër. "Duam të evakuohemi. Nuk duam të ikim në Gjermani por të ikim nga f

Lulzim Basha: Eksodin e ndalim më 21 Qershor, rikthejmë shpresën dhe besimin tek shqiptarët
  • 2015-04-23

Lulzim Basha: Eksodin e ndalim më 21 Qershor, rikthejmë shpresën dhe besimin tek shqiptarët

Lideri demokrat akuzoi dyshen Rama-Meta si shkaktarë të lëvizjeve masive të shqiptarëve drejt vendeve të Europës. Basha tha se rikthimi i eksodit masiv është regres për vendin, pas liberalizimit të vizave me vendet e Shengenit Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ngriti d

De Biasi per ndeshjen ne Beograd Kafshet dolen nga kopeshti zoologjik
  • 2015-04-19

De Biasi per ndeshjen ne Beograd Kafshet dolen nga kopeshti zoologjik

Ne deshmine e tij dhene para CAS-it te Lozanes trajneri i kombetares shqiptare te futbollit Gianni de Biasi ka rrefyer edhe njehere tjeter arsyet se perse nuk mund te vazhdohej me ndeshja e 14 Tetorit kunder Serbise ne Beogradbr br Nese ne nje Kopesht Zoologjik leshojne nga kafazi luanin duhet te

Basha: Rama, me kandidatë të inkriminuar në zgjedhje për të vjedhur votat
  • 2015-04-16

Basha: Rama, me kandidatë të inkriminuar në zgjedhje për të vjedhur votat

Kreu i demokratëve: "Po bllokoni procesin e dekriminalizimit. Fund i keq për atë që prek votat" Lideri i opozitës Lulzim Basha deklaroi dje se pas promovimit të individëve me rekorde kriminale, fshihet skenari i vjedhjes së votave nga ana e maxhorancës në zgjedhjet vendore. Ai tha