Rezultate te kerkimit per termin: +Iku

Total: 5954
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.340Z

Iku Sanino

Share Drejtori i Përgjithshëm i Zgjerimit në Komisionin Europian, Stefano Sanino iku. I takoi të gjithë dhe iku pa folur me mediat. Duke ngritur duart lart, raporton Top Channel. Paradite thjesht lajmëruam se erdhi Sanino, tani po u themi që ai iku. Berisha dhe Meta, të paktën sikur njoft

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.081Z

Iku Schmitt

Share The Economist Ka marrë fund një nga dramat më interesante politike që prej trazirave të vjeshtës 2006 në Hungari. Pal Schmitt, presidenti nën rrethim, ka dhënë dorëheqjen sot pas presionit në rritje. Javën e shkuar, universiteti Semmelweis vendosi ti heqë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.018Z

Iku S.B-ja i Italisë

Share Kavalieri tani është në pension. Presidenti Barak Obama ka përshëndetur menjëherë këtë ndryshim në politikën italiane. Politika në Tiranë, sidomos miku i tij, S.B-ja shqiptar, zor se do reagojë. Kriza e dy vendeve fqinje u hëngri kokën dy kryeministrave,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.694Z

Më iku jeta me Sali Berishën

Nga Joni Baboçi   Në vitin 1992, isha 5 vjeç kur Sali Berisha u bë President i Shqipërisë. Në vitin 1996 isha 9 vjeç kur Sali Berisha u bë përsëri President i Shqipërisë. Në vitin 2005 isha 19 vjeç kur Sali Berisha u bë Kryeministër i Shqipërisë. Në 2009 ish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.487Z

Koço iku, rroftë Koço!

Nga Andi Bushati Në pamje të parë vendimi i Gjykatës Kushtetuese, për të larguar nga parlamenti deputetin e Jugut, Koço Kokëdhima është një ngjarje për të thërritur: Fitore. Në kushte normale ajo do të tregonte se jetojmë në një republikë ku drejtësia është e pa ndikuar nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.943Z

Ndërron jetë violinisti IbrahimMadhi, Rama: Iku pa zhurmë

TIRANË- Ka ndërruar jetë vilolinisti i njohur, Ibrahim Madhi në moshën 68-vjeçare, sot rreth orës 14:00. Sipas informacioneve, violinisti Madhi  vuante nga një sëmundje e rëndë.Ai ka ushtruar edhe profesionin e profesorit në Universitetin e Arteve në Tiranë.  Profesor Ibrahim Madhi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:21.048Z

Shuhet Ibrahim Madhi/ Rama: Iku pa zhurmë violinisti virtuoz

Ibrahim Madhi, violinisti i njohur shqiptar, ndërroi jetë në moshën 68- vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Madhi ka qenë drejtues i Universitetit të Arteve dhe ka një karrierë mbi 50- vjeçare. Ai mbante titullin Artisti i Popuyllit. Homazhet për ndarjen nga jeta do të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama