Rezultate te kerkimit per termin: +Ilias

Meta: total 393 / total_found 393 / time 0.000 / keyword[0] ilias / docs[0] 393 / hits[0] 547 /
No Pic available
  • 2018-12-21

Kritiku grek i artit analizon filmin Dita zë fill të Gentian Koçit

George Papaisov Gentian Koçi, regjisori shqiptar, fitues çmimesh tek filmi i shkurtër dhe për dokumentarë, hap dyert e kinemasë së filmit artistik, të gjatë. Me dekor kryeqytetin shqiptar të ditëve të sotme dhe me skenarin e vet, ai sjell në plan të parë dëshpërimin njerëzor, atë

No Pic available
  • 2018-12-20

Kritiku grek i artit analizon filmin Dita zë fill të Gentian Kocit

George Papaisov Gentian Koçi, regjisori shqiptar, fitues çmimesh tek filmi i shkurtër dhe për dokumentarë, hap dyert e kinemasë së filmit artistik, të gjatë. Me dekor kryeqytetin shqiptar të ditëve të sotme dhe me skenarin e vet, ai sjell në plan të parë dëshpërimin njerëzor, atë

Qytetarët i bashkohen nismës dhuro një pemë për ditëlindje
  • 2018-12-04

Qytetarët i bashkohen nismës dhuro një pemë për ditëlindje

Veliaj: Tirana, sukses i njerëzve të thjeshtë, që e duan qytetin; Parku i Liqenit, dikur i zaptuar nga ndërtimet pa leje, sot shijohet nga 1 milionë banorë Prej shumë vitesh, Ilia Duka dhe bashkëshortja e tij, Maria, e kanë kthyer në një traditë të bukur shëtitjen në parkun e Liqenit

Astiri në protestë: O Daniel, o hero gjithë Unaza të do! Peticion Arta Markut
  • 2018-11-26

Astiri në protestë: O Daniel, o hero gjithë Unaza të do! Peticion Arta Markut

Gjykata e Tiranës vendosi sot masën e sigurisë Arrest me burg për 18-vjeçarin Daniel Drobaj, i cili akuzohet se hodhi kapsollën në drejtim të efektives së Shqiponjave, Ina Nuka, e cila u lëndua në dorë dhe qafë në protestën e banorëve të Astirit para Parlamentit. Por, pavarësisht v

Gjuajti Ramën me këpucë, burg autorit. Gruaja: I kanë thyer krahun! (EMRI)
  • 2018-11-25

Gjuajti Ramën me këpucë, burg autorit. Gruaja: I kanë thyer krahun! (EMRI)

Më 22 nëntor, pak orë pasi zjarri i protestës së banorëve të Astirit para Parlamentit ishte shuar, kryeministri Edi Rama shkoi në Spitalin e Traumës në Tiranë, për të vizituar efektiven e plagosur Ina Nuka por u përball me revoltën e qytetarëve. Në kulmin e tensionit, 50-vjeçari Il

No Pic available
  • 2018-11-14

Ndërtuesi mashtrues, 70 milionë lekë për një gabim të Hipotekës

Fiks fare denoncoi sot veprimet e një ndërtuesi që kishte mashtruar një qytetare duke i marrë shtatë milionë lekë borxh dhe duke i lënë peng tre apartamente, të cilat pas disa vitesh dolën se ishin të bllokuara nga banka. Për një gabim të bërë nga punonjësit e hipotekës, qytetarj

No Pic available
  • 2018-11-09

Thirrjet rraciste në Bularat, policia jep detaje rreth masave të marra

Policia e Shtetit ka dhënë të tjera detaje në lidhje me procedimet penale në gjendje të lirë të shtetasve grekë, të cilët bënë thirrje rraciste dhe bllokuan rrugën nacionale gjatë ceremonisë mortore të të ndjerit Konstandin Kacifa në Bularat. Në përfundim të veprimeve të kryer