Rezultate te kerkimit per termin: +Ilinoisit

Meta: total 163 / total_found 163 / time 0.000 / keyword[0] ilinoisit / docs[0] 163 / hits[0] 224 /
Obeziteti dhe anoreksia lidhen me mungesën e hormonit të humorit
  • 2017-11-15

Obeziteti dhe anoreksia lidhen me mungesën e hormonit të humorit

Kjo mund të çojë në depresion dhe ankth tek gratë shumë të dobëta apo tek ato shumë të shëndosha Anoreksia dhe obeziteti mund të çojnë në një deficit të një molekule të mirëqenies, allopregnanolone dhe sigurisht që predispozojnë depresion dhe ankth. Kjo është zbuluar nga një

Nishani nuk shkulet nga SHBA: Më pritën me mall dhe dashuri, unë iu urova suksese, shëndet dhe mbarësi
  • 2016-09-29

Nishani nuk shkulet nga SHBA: Më pritën me mall dhe dashuri, unë iu urova suksese, shëndet dhe mbarësi

Bujar Nishani prej ditësh ndodhet në SHBA. Ai shkoi për të marrë pjesë në një takim të OKB-së, por tashmë nuk shkulet andej. Nishani ka marrë me radhë disa qytete dhe shtete të SHBA-së, ku vete dhe takon emigrantët shqiptarë. Kuptohet, hyrja në takimet e Nishanit është kundrej

Armët dhe çunat , urdhrat e fshehtë të Mediut për municionet dhe si u eliminua Kosta Trebicka
  • 2016-08-21

Armët dhe çunat , urdhrat e fshehtë të Mediut për municionet dhe si u eliminua Kosta Trebicka

Pjesë nga libri Armët dhe çunat. Çfarë i afroi trafikantët vendas dhe të huaj me zyrtarët më të lartë të qeverisë Berisha për të çuar në Afganistan fishekët kinezë të Shqipërisë, makinacionet dhe përplasjet e mafias së municioneve dhe armëve për të fituar 500 mijë doll

Bota e fshehur nën Antarktikë, shpresa të mëdha për shkencëtarët
  • 2016-05-03

Bota e fshehur nën Antarktikë, shpresa të mëdha për shkencëtarët

Zbulimi – Tri studime të ndryshme kanë analizuar përmbajtjen e një liqeni nën akullnajor në Antarktidën Perëndimore, ndërsa shkencëtarëve u janë ngjallur shpresat se do të kuptojnë më mirë oqeanet dhe rritjen e nivelit të ujit në vazhdim  Kërkuesit kanë zbuluar se

Mikro-totalitarizmi
  • 2015-07-30

Mikro-totalitarizmi

Nga Thomas Sowell Profesorë të ndryshëm në Universitetin e Kalifornisë në Berkely janë paralajmëruar zyrtarisht të mos thonë gjëra të tilla si "Amerika është vend i mundësisë." Pse? Sepse ky konsiderohet të jetë një veprim mikro-agresioni kundër minoriteteve dhe grave. Shprehj

Koreja e Veriut përgëzon plagosjen e ambasadorit amerikan në Seul
  • 2015-03-06

Koreja e Veriut përgëzon plagosjen e ambasadorit amerikan në Seul

Miku i afërt i Obamës u pre me lamë në fytyrë nga një nacionalist 55-vjeçar që ulërinte për bashkimin e dy Koreve. Ambasadori i SHBA-së në Korenë e Jugut, Mark Lippert është plagosur gjatë një sulmi të kryer nga një njeri i armatosur. Lippert është sulmuar me një armë të m

Zjarri ne Qendren e Radareve ne SHBA nje tentative vetevrasjeje
  • 2014-09-27

Zjarri ne Qendren e Radareve ne SHBA nje tentative vetevrasjeje

0 brbr brbrAutoritetet amerikane kane arritur ne perfundimin se zjarrevenia e qellimshme e qendres se kontrollit ajror ne Aurora te Ilinoisit ishte nje tentative vetevrasje e ish-punonjesit Brajan Hauardbrbr brbrNje dite me pare aeroporti i ikagos dhe disa te tjere me te vegjel nderprene totalisht