Rezultate te kerkimit per termin: +Ilir +Caka

Meta: total 204 / total_found 204 / time 0.001 / keyword[0] ilir / docs[0] 57215 / hits[0] 100005 / keyword[1] caka / docs[1] 992 / hits[1] 1778 /
No Pic available
  • 2017-06-23

LSI kërkon votën e të rinjve të Beratit

Lëvizja Socialiste për Integrim ka kërkuar mbështetjen e të rinjve të Beratit për ta votuar në datën 25 qershor. Kandidatja Silva Caka, theksoi gjatë takimit me ta, se të rinjtë duhet ë marrin në dorë fatet e vendit dhe duhet të marrin shanset për të ndërtuar të ardhmen e tyre n

No Pic available
  • 2017-06-08

LSI kërkon votat e grave dhe vajzave të Kuçovës

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me gratë dhe vajzat e Kuçovës, ku u prezantuan kandidatët për deputet në qarkun e Beratit.  Gjatë fjalës së saj deputetja Silva Caka theksoi se në programin e LSI-së për katër vitet e ardhshme, punësimi dhe arsimimi do të jen

No Pic available
  • 2017-06-02

Sondazhi që trazoi LSI-në: Të gjitha polemikat dhe konspiracionet

Nëse qytetarët shqiptarë do të votonin sot për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në Kuvendin e Shqipërisë, Partia Socialiste do të fitonte zgjedhjet me 43% të votave. Rezultatet e sondazhit të parë për votën kombëtare i realizuar nga Ora Neës dhe IPR Marketing rendisin forcë të d

No Pic available
  • 2017-05-08

Petrit Vasili: Kemi vetëm një objektiv, LSI të dalë forcë e parë politike

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi takime me anëtarësinë në Kuçovë dhe në Berat, ku u prezantuan kandidatët për deputetë të LSI-së. Duke marrë fjalën në takimin e zhvilluar në Kuçovë, kryetari  Vasili tha se objektivi i LSI-së është të dalë forcë e parë dhe se k

No Pic available
  • 2017-04-29

Vasili në krye të LSI-së, Manjani e Naço në listat për deputetë

Kryesia e LSI-së ka vendosur në mbledhjen e ditës së sotme në orën 20:30 të përpilojë listat e kandidatëve për deputetë, kur dihet që afati i fundit është nesër. Burimet thonë se në këto lista është përfshirë edhe emri surprizë i Ylli Manjanit. Ish-ministri i drejtësisë duk

Meta President, Ora News siguron emrat e 23 deputetëve firmëtarë
  • 2017-04-28

Meta President, Ora News siguron emrat e 23 deputetëve firmëtarë

Ilir Meta është kandidati i vetëm për president të ardhshëm. Ora News siugorn emrat e 23 deputeteve qe firmosen per Ilir Meten. Luan Rama Petrit Vasili Kejdi Mehmetaj Silva Caka Ylli Shehu Edlira Çekrezi Petrit Gjoni Përparim Spahiu Spartak Braho Bujar Kllogjeri Bujar Derveni Robert Pirokap

ILIR META PRESIDENT I RI I SHQIPËRISË
  • 2017-04-28

ILIR META PRESIDENT I RI I SHQIPËRISË

Ilir Meta është zyrtarisht President i ri i Shqipërisë. Zt.Meta ka marrë 87 vota por dhe vetëm dy kundër të deputetëve të pranishëm në sallën e Parlamentit të Shqipërisë. Opozita mungon në këtë seancë. Presidenti i ri do të marrë zyrtarisht detyrën më 24 korrik 2017. Kryetarj