Rezultate te kerkimit per termin: +Ilir +Daja

Meta: total 656 / total_found 656 / time 0.002 / keyword[0] ilir / docs[0] 57215 / hits[0] 100005 / keyword[1] daja / docs[1] 2561 / hits[1] 4304 /
Skënderbeu, Vujoviç firmos në Slloveni
  • 2017-06-15

Skënderbeu, Vujoviç firmos në Slloveni

Goran Vujoviç është përforcimi më i ri i Skënderbeut. Korçarët kanë mbyllur akordin dhe detajet financiare me sulmuesi malazez, ndërsa zyrtarizimi është thjesht formalitet. Kontrata nuk është firmosur për faktin se vulat e klubit janë marrë nga drejtuesit e ekipit në Slloveni, aty

Disiplina: Kryqëzohen Salihi e Osmani, përjashtohet Gerhard Takaj
  • 2017-05-25

Disiplina: Kryqëzohen Salihi e Osmani, përjashtohet Gerhard Takaj

Problemet dhe polemikat që prodhoi finalja e titullit në Kukës, i kanë kushtuar shtrenjtë Skënderbeut. Prej kontestimeve ndaj gjyqtarit dhe episodeve në fushën e lojës, Komisioni i Disiplinës në Federatën e Futbollit ndëshkoi ashpër dy prej lojtarëve kryesorë të korçarëve. Bëhet

Humbja me Kukësin, Daja: Arbitri, lojtari më i mirë në fushë
  • 2017-05-21

Humbja me Kukësin, Daja: Arbitri, lojtari më i mirë në fushë

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja foli për mikrofonin e Supersport, pas humbjes me Kukësin, në  Zeqir Ymeri. Ja çfarë tha Daja: Jam menduar mirë për të dalë në konferencë, kam dalë për të respektuar të gjithë, veçanërisht të gjithë ju. Kam dal këtu për të respektuar investim

No Pic available
  • 2017-05-16

Skënderbeu fundos Tiranën, Partizani i thotë lamtumirë titullit

Ka vijuar të vendoset nga penalltitë kjo javë e 34-t, njëlloj sikurse nisi me tre ndeshjet e para, edhe në dy ndeshjet e mbrëmjes së të hënës, kanë qenë arbitrat, ata që nëpërmjet 11-metërshave të akorduar kanë vendosur rezultatet e ndeshjeve dhe fatet e jo pak ekipeve. Partizani l

Skënderbeu, mbrojta e titullit kalon nga Laçi
  • 2017-04-22

Skënderbeu, mbrojta e titullit kalon nga Laçi

Mbrojtja e titullit kalon nga Laçi për Skënderbeun. Kampionët e 6 viteve të fundit do të synojnë vazhdimësinë përballë kurbinsave në transfertë. Edhe pse vijnë në këtë ndeshje pas 4 fitoreve radhazi mes Kupës së Shqipërisë dhe kampionatit, korçarët i kanë të ndaluar hapat fa

No Pic available
  • 2017-03-25

Dorëhiqet kryetari i PS Kavajë, gruaja i kandidon për kryebashkiake

Është dorëhequr nga posti i kreut të PS në Kavajë Gentian Daja. Nëpërmjet një statusi në FB, Daja thotë se arsye e dorëheqjes është kandidimi i bashkëshortes për kryetare bashkie. Ndërkohë janë bërë publik edhe emrat e kandidatëve nga radhët e PS, ata janë Idajet Camema, Dori

Daja: Skënderbeu im më i fortë se Kukësi, duam fitoren
  • 2017-03-16

Daja: Skënderbeu im më i fortë se Kukësi, duam fitoren

Pa frikë ndaj Kukësit. I vetëdijshëm për forcën e skuadrës së tij, trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja nuk i trembet aspak skuadrës së Ernest Gjokës. Verilindorët nuk kanë pësuar asnjë humbje në këtë kampionat dhe kryesojnë renditjen, por trajneri kryeqytetas i korçarëve ka besim